آواتارهای اپل واقعی‌تر هستند یا آواتارهای متا؟

آواتارهای اپل واقعی‌تر هستند یا آواتارهای متا؟

اقتصاد ۱۰۰ – اگرچه متا مدتهاست برای متاورس آواتار می‌سازد اما با رونمایی از هدست ویژن پرو شاهد رونمایی از آواتارهای واقعی‌تر از سوی اپل نسبت به متا هستیم.

به گزارش گروه دانش و فناوری، در حالی که هر دو شرکت رویکرد مشابهی دارند، اجرا متفاوت است. آواتارهای اپل در مقایسه با زیبایی‌شناسی کارتونی‌تر متا واقع‌بینانه‌تر هستند.

با این حال، متا روی فناوری‌های جدید کار می‌کند تا نمایش‌های واقعی‌تری از کاربران ایجاد کند. نسل جدید آواتارهای سه بعدی متا که در کنفرانس Meta Connect 2022 با نام Codec Avatars معرفی شدند، زیبایی شناسی واقعی تری دارند که با آواتارهای اپل قابل مقایسه است.

مزیت اپل این است که کاربران می توانند تنها با استفاده از عینک ویژن پرو یک آواتار بسازند.

در حالی که متا نیاز به استفاده از دستگاه های تفریحی پیچیده نصب شده در آزمایشگاه های بخش آزمایشگاه های واقعیت متا دارد و این فرآیند می تواند چندین ساعت طول بکشد. با این حال، متا احتمالاً در آینده امکان تولید آواتارهای فوتورئالیستی را به روشی قابل دسترس تر در اختیار کاربران خود قرار خواهد داد.

یکی از ویژگی‌های مهم اپل ویژن پرو، آواتارهای مجازی است که به کاربران این امکان را می‌دهند تا تصاویر مصنوعی برای تعامل با دیگران در دنیای مجازی به وجود بیاورند.

اپل و متا هر دو برای فتح متاورس با یکدیگر رقابت می کنند، اما با رویکردهای متفاوت. در حالی که آواتارهای اپل واقعی تر هستند، متا در حال کار بر روی فناوری های جدید برای تولید آواتارهای واقعی تر است. رقابت بین این دو شرکت بدون شک ادامه خواهد داشت زیرا هر دو در تلاش هستند تا خود را به عنوان رهبران دنیای متاورس تثبیت کنند.

متاورس هنوز در مراحل اولیه خود است. و هنوز خیلی زود است که بگوییم کدام شرکت موفق ترین خواهد بود. با این حال، رقابت بین اپل و متا مطمئناً در سال های آینده داغ خواهد شد.

 

منبع: lavanguardia

انتهای پیام

 منبع :

اقتصاد ۱۰۰وبگردی


منبع

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml