خودرو از این ارزونتر میشه؟ | پیش بینی رئیس اتحادیه غرفه داران از بازار

رئیس اتحادیه نمایشگاه های خودرو پایتخت درباره تاثیر واردات خودروهای فرسوده بر قیمت خودرو گفت: از زمانی که نام این طرح به میان آمد، قیمت خودروهای مونتاژی بسیار کاهش یافت، حالا تصور کنید واقعا این طرح است. اجرا شود و نیاز بازار تامین شود، در این صورت قطعا قیمت خودرو کاهش خواهد یافت. آمد.

قیمت خودرو در ایران متاثر از ثبات نرخ دلار، پخش برخی اخبار سیاسی و همچنین اخبار واردات خودرو به کشور است و رصد بازار حاکی از کاهش شدید قیمت برخی خودروها به ویژه مونتاژی است. ماشین ها.

رئیس اتحادیه نمایشگاه های خودرو پایتخت درباره وضعیت بازار خودرو گفت: نزدیک به ۳ ماه است که در بازار خودرو خبری نیست و شاهد تحرک و هیجان خاصی نبوده ایم و در واقع می تواند باشد. گفت که بازار کاملاً راکد است.

سعید موتمانی ادامه داد: اگرچه در این مدت قیمت برخی خودروها در برخی روزها بالا و پایین شده است، اما در مجموع اگر وضعیت بازار را از ۳ ماه قبل بررسی کنیم، بین ۲۲ تا ۳۲ درصد کاهش قیمت در اکثر خودروها مشاهده می شود. چه داخلی و چه داخلی و آنچه ما وارد و مونتاژ کرده ایم به عنوان مثال در خودروهای مونتاژی حدود یک میلیارد و ۴۰۰ تا یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته است. به عنوان مثال در خودروهای داخلی قیمت دنا اتوماتیک که یک میلیارد و ۳۰ تا یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان بود، اکنون به ۸۲۵ میلیون تومان رسیده است.

تاثیر واردات خودروهای کارکرده بر قیمت خودرو

این صحبت ها در حالی صورت می گیرد که امروز لطف سیاهکالی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در نشست خبری با اصحاب رسانه اعلام کرد: طرح واردات خودروهای فرسوده تا دو هفته آینده اجرایی می شود.

موتمانی با بیان کاهش چشمگیر فاصله قیمت کارخانه با بازار خودروهای مونتاژی ادامه داد: در حال حاضر خودروی پرومکس شرکت مدیران خودرو ۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان فاکتور شده و ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در بازار به فروش می رسد. با قیمت ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به فروش می رسد یا محصولاتی مانند وانت KMC کرمان موتور که یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان فاکتور دارد، اکنون ۲۳۰ میلیون تومان ارزانتر از کارخانه در بازار خرید و فروش می شود. در گروه بهمن موتور خودروی پرفروشی مانند دیگنیتی حدود ۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان فاکتور به قیمت یک میلیارد و ۶۷۵ تومان فروخته می شود در حالی که این خودرو قبلا ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در بازار عرضه می شد که به معنای کاهش قیمت است. حدود ۸۰۰ میلیون تومان.

موتمانی با تاکید بر اینکه مشکل بازار خودرو ایران محدودیت عرضه است، گفت: خودروهای خارجی که در بازار داریم مربوط به حدود ۶ تا ۷ سال پیش است و در حال حاضر خودروی ۲۰۱۸ به بالا در بازار نداریم اما با توجه به آنچه اعلام شده، خودروهایی که در لیست قرار دارند واردات مربوط به سال ۲۰۲۳ است، بنابراین واردات خودروهای فرسوده گام مثبتی است که تاثیر بسزایی در بهبود بازار خواهد داشت.

قیمت روز خودروهای مونتاژی و داخلی

رئیس اتحادیه نمایشگاه های خودرو پایتخت همچنین قیمت روز برخی خودروها را اعلام کرد. به گفته موتمانی، قیمت فعلی هایما S8 یک میلیارد و ۸۷۵ میلیون تومان، هایما S7 یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان، شاهین ۵۷۵ میلیون تومان، پژو پارس ۵۱۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ هیدرولیک ۵۹۰ میلیون تومان است. ۲۰۷ برقی ۶۲۵ میلیون تومان پژو سقف شیشه ای. حدود ۶۷۰ میلیون تومان، رانا ۴۹۰ میلیون تومان، کوئیک معمولی ۳۳۵ میلیون تومان، کوییک اتوماتیک ۴۱۰ میلیون تومان، دنا اتوماتیک ۸۲۵ میلیون تومان و دنا دنده ای ۷۵۵ میلیون تومان.

 

منبع

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml