سهم استان تهران از صادرات کل کشور چقدر است؟

ایسنا نوشت:معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان تهران از برگزاری نمایشگاه توانمندی صادرات برای واحدهای استان تهران در سال جاری خبر داد و گفت که سهم کالاهایی که در استان تهران تولید شده از کل کالاهای صادراتی کشور ۱۴ درصد بوده است.

سهم استان تهران از صادرات کل کشور چقدر است؟

حسن میرزایی تهران گفت: بر اساس آمار، در سال گذشته صادرات غیرنفتی که از گمرکات استان تهران انجام شده، معادل ۸۲۶ هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۴۴۵ میلیون دلار بوده که نسبت به سال ۱۴۰۰ حدود ۱۸.۶ درصد افزایش داشته است.

به گفته وی بیشترین صادرات در حوزه صنعت بوده که ارزش آن ۷۶۲ میلیون دلار بوده است. بعد از آن به ترتیب کالاهای کشاورزی و صنایع غذایی، فرش و صنایع دستی، معدن و صنایع معدنی و محصولات پتروشیمی و و پایه نفتی در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با بیان اینکه ممکن است کالاهای استان تهران از سایر گمرکات کشور نیز صادر شده باشد، تصریح کرد: آمارها نشان می‌دهد سال گذشته کالاهای تولید شده در استان تهران که از کل گمرکات کشور صادر شده، ۳۸۵ هزار تن به ارزش ۱۰ میلیارد و ۶۳۳ میلیون دلار بوده که معادل ۱۴ درصد صادرات کل کشور است.

به گفته وی صادرات انجام شده از استان تهران در دو ماهه اول امسال نیز ۱۵۰ هزار تن به ارزش ۲۱۷ میلیون دلار بوده است.

به گفته وی نمایشگاه‌ها در یکی از سایت‌های مصوب شامل شهر آفتاب، ایران مال و غیره برگزار می‌شود.

۳۵۲۱۷

منبع

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml