شرایط پرداخت وام ۷۵۰ میلیون تومانی اعلام شد

سقف تسهیلات ساخت مسکن برای سازندگانی که از روش ها و فناوری های روز در کلانشهرها، مراکز استان ها و سایر شهرها استفاده می کنند به ترتیب ۷۵۰، ۶۵۰ و ۶۰۰ میلیون تومان تعیین شده است که بر اساس پیشرفت فیزیکی پروژه ها پرداخت می شود. سال گذشته سقف این تسهیلات ۶۰۰ میلیون تومان بود.

به گزارش اخبار تایمز؛ بازپرداخت تسهیلات امسال برای سازندگان تعاونی حداکثر ۱۰ سال و برای سایر سازندگان حداکثر ۸ سال با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار است.

به گفته عباس حسینی – مدیرعامل بانک مسکن – از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه ۵۵ درصد تسهیلات مشارکت مدنی به طرح هایی که از فناوری های روز در چارچوب ضوابط استفاده می کردند پرداخت شد.

پرداخت تسهیلات ساختمانی با فناوری جدید در قالب طرح نهضت ملی مسکن با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار با نرخ ۱۸ درصد خواهد بود. پیش از این نرخ تسهیلات طرح ملی نهضت مسکن ۲۳ درصد بود که از ۲۲ تیرماه امسال به ۱۸ درصد کاهش یافت.

در حال حاضر سقف تسهیلات عادی طرح ملی نهضت مسکن ۵۵۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۲۰ ساله و نرخ سود ۱۸ درصد است. ۴۰۰ میلیون تومان برای اعشار ۱ و ۲ و ۳۰۰ میلیون تومان برای اعشار ۳ و ۴ پرداخت می شود. هر دوی این وام ها دارای نرخ سود ۲ درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله هستند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml