مقایسه عملکرد ۱۲ ماهه اعضای ارشد گروه بانکی بورس / سیگنال مثبت بانک ها به سهامداران

مقایسه عملکرد ۱۲ ماهه سه بانک بورسی تجارت، ملت و صادرات نشان داد “وبملت” با ثبت تراز عملیاتی مثبت ۵۴.۶ هزار میلیارد تومانی، تحقق سود ۱۲۷۴ ریالی و … در صدر قرار دارد.

بر اساس گزارش اخبار تایمز، عملکرد ۱۲ ماهه  بانک ملت  که با سرمایه ثبت شده و نشده ۲۶.۲ و ۹.۱ هزار میلیارد تومانی ، بزرگترین بانک بورس بشمار می رود، نشان می دهد “وبملت”  طی این دوره بالغ بر ۱۰۲.۸ هزار میلیارد تومان درآمد از تسهیلات اعطایی و سپرده گذاری و اوراق بدهی کسب کرده که با کسر هزینه ۴۸.۱ هزار میلیارد تومانی سود سپرده ها، قادر به ثبت تراز عملیاتی مثبت ۵۴.۶ هزار میلیارد تومانی و نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۷۳ درصدی روبرو شد.

همچنین سود خالص این بانک بورسی بالغ بر ۴۴.۹ هزار میلیارد بوده و برای هر سهم نیز ۱۲۷۴ ریال سود محقق شده است. جمع درآمدهای عملیاتی و خالص درآمد کارمزد نیز بالغ بر ۱۰۳.۷ و ۵.۸ هزار میلیارد تومان بود.

این در حالی است که  بانک تجارت  با سرمایه ۲۲.۳ هزار میلیارد تومانی به عنوان دومین بانک بزرگ بورسی در این مدت بالغ بر ۶۹.۶ هزار میلیارد تومان درآمد از تسهیلات اعطایی و سپرده گذاری و اوراق بدهی کسب کرده که با کسر هزینه ۴۱.۶ هزار میلیارد تومانی سود سپرده ها، قادر به ثبت تراز عملیاتی مثبت ۲۸ هزار میلیارد تومانی شده و نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۶۸ درصدی روبرو شده است.

سود خالص “وتجارت” بالغ بر ۱۲.۸ هزار میلیارد بوده و برای هر سهم نیز ۵۷۵ ریال سود محقق شده است. جمع درآمدهای عملیاتی و خالص درآمد کارمزد نیز بالغ بر ۸۴.۳ و ۶.۷ هزار میلیارد تومان بود.

بانک صادرات  به عنوان سومین بانک بزرگ بورس هم در این دوره بالغ بر ۴۹.۱ هزار میلیارد تومان درآمد از تسهیلات اعطایی و سپرده گذاری و اوراق بدهی کسب کرده که با کسر هزینه ۳۵.۹ هزار میلیارد تومانی سود سپرده ها، قادر به ثبت تراز عملیاتی مثبت ۱۳.۱ هزار میلیارد تومانی شده و نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۵۸ درصدی روبرو شده است.

سود خالص “وبصادر” بالغ بر ۴۴۷ میلیارد تومان بوده و برای هر سهم نیز ۲۶ ریال سود محقق شده است. جمع درآمدهای عملیاتی و خالص درآمد کارمزد نیز بالغ بر ۵۲.۳ و ۴.۵ هزار میلیارد تومان بود.

به این ترتیب، عملکرد ۱۲ ماهه سه بانک بزرگ بورسی حکایت از آن دارد، بانک ملت با ثبت تراز عملیاتی مثبت ۵۴.۶ هزار میلیارد تومانی، تحقق سود ۱۲۷۴ ریالی برای هر سهم، جمع درآمدهای عملیاتی و درآمد کارمزد ۱۰۳.۷ و ۸.۳ هزار میلیارد تومانی، همچنان در صدر قرار گرفته است. همچنین تراز عملیاتی “وبملت” اختلاف ۹۵ و ۳۱۷ درصدی با تراز عملیاتی “وتجارت، وبصادر” دارد.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml