گسترش تجاری‌سازی انسان‌واره‌ها در آمریکا

گسترش تجاری‌سازی انسان‌واره‌ها در آمریکا

اقتصاد ۱۰۰ – یک شرکت فناور در آمریکا ۷۰ میلیون دلار از شریکان مالی خود برای توسعه داده‌های هوش مصنوعی و تجاری سازی انسان‌واره‌ها جمع‌آوری کرده است.

به گزارش گروه دانش و فناوری، یک شرکت مستقر در کالیفرنیا (آمریکا) سازنده انسان‌واره‌های با مقاصد عمومی، ۷۰ میلیون دلار اعتبار در «سری الف» نهایی کرده و این اعتبارات برای توسعه انسان‌واره «فیگر ۰۱» و توسعه داده‌های هوش مصنوعی برای عملیات خودکار و حرکت به سمت تجاری‌سازی استفاده خواهد شد.

هنوز جزییات این انسان‌واره مشخص نشده است، اما بر اساس جزییات فنی اعلام شده این شرکت در گذشته، این انسان‌واره ۵ فوت – ۶ اینچ بلندی و ۶۰ کیلوگرم وزن خواهد داشت و قادر به حمل بارهایی تا وزن ۲۰ کیلوگرم خواهد بود. شرکت فیگر (Figure) در حال ساخت انسان‌واره‌هایی است که برای اعزام اولیه به نیروی کار برای پرداختن به مشکل کمبود نیروی کار و حمایت از چرخه تامین در مقیاس جهانی طراحی شده‌اند.

 

 

 

در ماههای اخیر ، شرکت فیگر نیروهای تازه‌ای در حوزه‌های مختلف از جمله هوش مصنوعی، کنترل، درک و تصور (perception ) و عملیات تجاری به خدمت گرفته است. جدیدترین استخدام این شرکت «باب کلانک» بود که برای کمک به ایجاد اولین کاربردهای جهان واقعی انسان‌واره «فیگر ۰۱» وارد کار شده است.

 

«جسی کورز-بلنکنشیپ» هم‌بنیان‌گذار شرکت مالی «ونچر کپیتال» از سرمایه‌گذاران در این پروژه، می‌گوید: تمرکز ما بر سرمایه‌گذاری در شرکت هایی است که در فناوری هوش مصنوعی پیشر. هستند و اعتقاد داریم که ربات‌های انسان‌واره خودکار این پتانسیل را دارد که تحولی انقلابی در اقتصاد کار ایجاد کند.

 

وی افزود: ما تحت تاثیر پیشرفت سریع شرکت فیگر در یک سال گذشته قرار گرفتیم و با هیجان تصمیم گرفتیم از شریکان مالی برای فراهم کردن منابع مالی لازم برای پیشرفت کار و تجاری سازی فیگر۰۱ باشیم.


چه زمانی طلا بخرم؟

چه زمانی طلا بخرم؟

تکنیک‌های دریافت سود روی طلا (+ پیش بینی قیمت طلا) رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

ثبت نام رایگان در وبینار آموزشی
ظرفیت محدودمنبع

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml