از دست دادن سود کلان شرکت تسلا با فروش بیت کوین

اکو ایران: شرکت خودروسازی تسلا با فروش بیت کوین خود از سود کلان ناشی از نوسان قیمت این ارز دیجیتال محروم شده است.

به گزارش اخبار تایمز، تصمیم شرکت خودروسازی تسلا برای فروش بیت کوین های خود باعث شده این شرکت ۳۰۰ میلیون دلار سود از دست بدهد.

به گزارش کوین تلگراف، تسلا در فوریه ۲۰۲۱ ۱.۵ میلیارد دلار برای خرید بیت کوین اختصاص داد و در آن زمان قیمت این ارز دیجیتال در کانال ۳۶۰۰۰ دلار بود.

اما تسلا حدود ۱۰ درصد از بیت کوین ها را فروخت. سپس، در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲، این شرکت حدود ۷۵ درصد از دارایی های بیت کوین خود را فروخت. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در آن زمان اعلام کرد که هدف از این فروش ها تقویت تعادل مالی تسلا است.

اگر ایلان ماسک کل سرمایه گذاری شرکتش در بیت کوین را با قیمت فعلی بزرگترین ارز دیجیتال (حدود ۴۲۰۰۰ دلار) حفظ می کرد، تسلا ۳۰۰ میلیون دلار سود خالص داشت.

بسیاری از تحلیلگران افزایش ارزش بیت کوین را در سال ۲۰۲۴ پیش بینی می کنند و خوش بینی خود را به تصویب صندوق های قابل معامله در مبادلات در ایالات متحده و تأثیر مورد انتظار رویداد نصف شدن بیت کوین در آینده نسبت می دهند. با این حال، از زمان ایجاد ETF بیت کوین، ارزش ارز دیجیتال کاهش قابل توجهی داشته است.

آخرین قیمت بیت کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت Investing، قیمت بیت‌کوین در روز یکشنبه (۸ فوریه) از ۴۱۹۳۴ دلار تا ۴۲۸۱۷ دلار متغیر بود. این ارز دیجیتال تا حدود ساعت ۲۳ به وقت ایران در آستانه ۴۲۰۰۰ دلار معامله می شد. تغییر قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن حدود ۲۰۰ دلار افزایش یافته است. ارزش تراکنش بزرگترین ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۹۲.۱۵ میلیارد دلار بوده و ارزش این ارز دیجیتال نسبت به هفته گذشته حدود ۱ درصد افزایش یافته است.

علاوه بر این، قیمت اتریوم در همان روز از ۲۲۵۷ دلار به ۲۳۰۶ دلار در نوسان بود. این ارز دیجیتال تا ساعت ۲۳:۰۰ به وقت ایران در حدود ۲۲۶۰ دلار معامله می شد. تغییر قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود ۵ دلار کاهش یافته است. حجم معاملات این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۷۹.۶ میلیارد دلار بوده و ارزش اتریوم نسبت به هفته گذشته ۹ درصد کاهش داشته است.

منبع اکو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml