قاتل بالفطره در پرسپولیس استخدام شد

سلطان غیبت‌های طولانی در فوتبال ایران دوباره به روزهای اوج خودش در پرسپولیس برگشته است.

در دهه‌های اخیر هیچ بازیکنی به اندازه عیسی از فوتبال دور نمانده و هیچ بازیکنی با این تعداد محرومیت و مصدومیت دوباره به میادین برنگشته و ندرخشیده است.

ورود پرقدرت و محرومیت بلندمدت

عیسی آل‌کثیر کمی دیر در فوتبال ایران کشف شد. او تازه در ۳۰سالگی به پیراهن پرسپولیس رسید و بلافاصله در لیگ قهرمانان آسیا درخشید. عیسی در ۳بازی متوالی ۴گل به الشارجه، السد و پاختاکور زد و پرسپولیس را تا نیمه‌نهایی رقابت‌ها پیش برد. اما ساعتی قبل از بازی نیمه‌نهایی به‌خاطر شادی گل خاصش در بازی با پاختاکور، دچار محرومیت ۶ماهه شد. با این محرومیت، آل‌کثیر نیم‌فصل اول لیگ بیستم را از دست داد و در نیم‌فصل دوم که به میادین برگشت طی ۱۱بازی در لیگ ۳گل برای تیمش زد. ازجمله ۲گل بسیار مهم؛ یکی برای پیروزی یک بر صفر در دربی تهران و دیگری در جریان تساوی یک – یک با سپاهان در شهر اصفهان. به اینها تک‌گل پیروزی‌بخش مقابل تراکتور در بازی سوپرجام را هم اضافه کنید تا مشخص شود او متخصص گلزنی در بازی‌های بزرگ است.

فصل گذشته، عیسی لیگ بیست‌ویکم را از همان ابتدا آغاز کرد تا بالاخره یک فصل را به‌طور کامل برای پرسپولیس بازی کند. اما باز هم قسمت نشد و او در میانه‌های فصل به‌خاطر مصدومیت رباط صلیبی خانه‌نشین شد. عیسی تا قبل از آن مصدومیت که در هفته چهاردهم نصیبش شد در هر ۱۴هفته بازی کرد؛ ۱۲بازی فیکس بود و ۲بار هم به‌عنوان بازیکن جانشین به زمین رفت؛ ۴گل زد و ۲بار هم برای تیمش پنالتی گرفت. او تا مدت‌ها تن به عمل جراحی نداد و به همین دلیل به‌جای یک نیم‌فصل، دو نیم‌فصل از فوتبال دور ماند.

ابتدای نیم‌فصل دوم لیگ جاری، زمان بازگشت عیسی به میادین بود. البته درباره اینکه پرسپولیس با او قرارداد می‌بندد یا نه حرف و حدیث‌های فراوانی وجود داشت. اما وقتی لوکادیا پرسپولیس را ترک کرد بازگشت عیسی تقریبا قطعی شد. او در هفته هجدهم و در نیمه دوم بازی با آلومینیوم جانشین شیخ دیاباته شد و از هفته نوزدهم فیکس شد و ۴بازی متوالی بازیکن اصلی پرسپولیس بود. عیسی از ۱۹بهمن تا ۸اسفند در ۳بازی لیگ و یک بازی حذفی بازیکن اصلی تیم بود و فقط در بازی حذفی مقابل سپاهان موفق به گلزنی شد. او در هفته‌های بعدی به بازیکنی تبدیل شد که در نیمه دوم به زمین می‌آید و در دربی هم به همین شکل بازی کرد و دوباره گل زد. گلزنی در دربی، عیسی آل‌کثیر را در هفته بعدی به ترکیب اصلی فرستاد و او باز هم مقابل گل‌گهر موفق به گلزنی شد. او حالا ۲گل در جام‌حذفی و یک گل در لیگ برتر زده، یک پاس گل داده و یک پنالتی هم برای تیمش گرفته است. اما نام ۳تیمی که از او گل خورده‌اند جالب است؛ استقلال، سپاهان و گل‌گهر. به یاد بیاورید که او ۲فصل پیش هم به استقلال، سپاهان و تراکتور گل زده بود. این کارنامه بازیکنی است که در ۳سال اخیر فقط نیمی از فصل‌ها را بازی کرده اما به مهم‌ترین حریفان پرسپولیس گل زده است

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml