استقلال ۹۰۰ میلیارد بدهی دارد!

سرمربی سابق استقلال گفت: عملکرد مدیران بعد از من هم عالی است.

ایمان گدرزی; اختلاف علی خطیر و جواد نکونام به جایی رسیده است که هر لحظه این احتمال وجود دارد که مدیرعامل باشگاه استقلال از سمت خود برکنار شود و فرد دیگری به جای او قرار گیرد. طبق معمول وقتی صحبت از تغییرات مدیریتی باشگاه استقلال می شود، نام چند گزینه به گوش می رسد که یکی از آنها علی فتح الله زاده است که تجربه تلخی از آخرین حضورش در این باشگاه دارد. در کنار فتح الله زاده نام احمد سعادتمند و حتی مصطفی آجورلو به گوش می رسد اما مشخص نیست تصمیم گیران در وزارت ورزش چه زمانی قصد تغییر در این حوزه را دارند. بدون شک باید منتظر ماند تا نام وزیر ورزش اعلام شود تا آرام آرام تکلیف باشگاه استقلال مشخص شود. با این حال گفت و گو با علی فتح الله زاده می تواند اطلاعات جدیدی از احتمال برخی تغییرات به ما بدهد.

به گزارش اخبار تایمز؛ چند روزی است که بحث تغییرات در مدیریت باشگاه استقلال داغ شده است. اختلاف جدی با نکونام و از سوی دیگر نارضایتی هواداران باشگاه استقلال از شرایط موجود، احتمال تغییرات مجدد را افزایش داده است. در این بین نام شما دوباره مطرح شده است
ببین اسمم بیاد یا نه فرقی نمیکنه. مهم این است که فردی که مدیرعامل باشگاه استقلال می شود بتواند کار کند. زمانی که مدیرعامل بودم بارها به مسئولان و مافوق ها گفتم که من را برکنار کنند چون توان پرداخت بدهی های سنگین را ندارم. اسناد مصاحبه های من موجود است. در آن زمان به آنها التماس کردم که من را اخراج کنند اما این کار را نکردند تا اینکه اتفاقات برنامه فوتبال برتر افتاد و بعد از چند روز از سمت خود استعفا دادم. ببینید فردی که مدیرعامل باشگاه استقلال می شود باید بتواند کاری انجام دهد. من آن روزها صادقانه گفتم با ۹۰۰ میلیارد بدهی نمی شود کاری کرد.

استقلال ۹۰۰ میلیارد بدهی دارد؟!
بله، همان زمان هم گفتم این تیم ۹۰۰ میلیارد بدهی دارد که برخی فکر کردند من دارم شوخی می‌کنم. الان این بدهی بیشتر هم شده و می‌بینید که کاری از دست مدیریت این باشگاه ساخته نیست. کریمی به دلیل ناتوانی در پرداخت بدهی‌ها رفت. خطیر هم می‌رود و اگر کمکی نشود، این داستان ادامه خواهد یافت.

اما علی خطیر خیلی تلاش می‌کرد روزی مدیرعامل باشگاه استقلال شود
عملکرد اشخاص مشخص است. من چیزی درباره او نگویم خیلی بهتر است. هواداران استقلال خودشان می‌توانند قضاوت کنند. همه دارند می‌بینند که چه شرایطی درباشگاه حاکم است. از قول من بنویسید عملکرد مدیران استقلال بعد از برکناری من بسیار عالی بوده!

خودتان هم مورد قضاوت هواداران استقلال قرار گرفتید و آن زمان که از برنامه فوتبال برتر خارج شدید هجمه زیادی علیه شما شکل گرفت
من خودم را همیشه خادم این باشگاه می‌دانم. قصد دفاع ندارم اما یک نکته را باید اینجا بگویم. آن شب دربرنامه فوتبال برتر بدون اینکه به من درباره حضور قربانزاده اطلاعی داده شود، ایشان را به مناظره با من کشاندند. هیچ اطلاعی به من داده نشده بود. این شخص هم آمد هرچه خواست علیه من گفت. هرادعایی خواست، کرد و الان می‌بینید که سرنوشت او چه شده است. من از قربانزاده به خاطر تهمت‌هایی که زده شکایت خواهم کرد. بحث ۵ میلیارد را وسط کشید درحالی که این موضوع صحت ندارد. حتی اگر هم صحت داشته باشد سؤال من این است که چرا درباره آورده من به باشگاه استقلال چیزی گفته نشد؟ چرا خواستند با یک برنامه از پیش طراحی شده فقط من را تخریب کنند؟

کدام آورده؟
همان کمپ که الان ۲ هزار میلیارد برای باشگاه استقلال سرمایه است. چرا درباره این آورده چیزی گفته نشده است؟ چرا با شخصیت افرادی که برای این باشگاه زحمت کشیدند این طور بازی می‌شود. واقعاً باید شرم کنند از این رفتارهای ناجوانمردانه.

درباره ماجرای بازگشت‌تان به باشگاه استقلال شایعاتی مطرح شده است. برخی همچنان اعتقاد دارند که شما به دلیل مسائلی که درآخرین دوره مدیریت‌تان به وجود آمده دیگر نباید به این باشگاه بازگردید. برخی هم اعتقاد دارند شاید همچنان گزینه مطلوبی باشید.
من هرانتقادی را می‌پذیرم. چه آن‌هایی که علیه من شده‌اند و چه آن‌هایی که همچنان لطف دارند و از من حمایت می‌کنند. باکی از گفتن حقایق ندارم. اینجا هم می‌خواهم با شما روراست صحبت کنم. درحال رفتن به کربلا هستم و دوست ندارم حرفی بجز راستی بزنم. حقیقت این است که دیگر انگیزه‌ای برای بازگشت به استقلال ندارم. شایعه‌سازی‌های اخیرهم که گفته می‌شود من قصد دارم به استقلال برگردم همه برای تخریب من است. اسم من را وسط انداخته‌اند تا به اهداف خودشان برسند. نه، عزیزان من قصدی برای بازگشت ندارم و تلاشی هم برای بازگشت نخواهم کرد.

با آقای هاشمی هم درباره بازگشت به استقلال صحبتی نکردید.
هیچ صحبتی با ایشان نداشتم. حتی اگر یک جلسه‌ای هم بود به شما می‌گفتم. کمک بخواهند به عنوان کسی که سال‌ها اینجا بوده و زیر و بم این باشگاه را می‌شناسد و از مشکلات آگاه است، درخدمتم اما بازگشت هرگز. جایی برای بازگشت نیست. اصلاً نمی‌شود برای این باشگاه کار بزرگی انجام داد چون کوهی از بدهی است.

شاید اگر بدهی استراماچونی سروقت پرداخت می‌شد با چنین سرنوشتی مواجه نمی‌شدید
قبول دارم که بدهی استراماچونی را زمانی پرداخت کردند که من از باشگاه رفتم و به نوعی خواستند پرداخت این بدهی را جزو فتوحات دیگران قرار دهند اما مسأله باشگاه استقلال برای حضور درلیگ قهرمانان آسیا فقط پرداخت بدهی استراماچونی نبود. بحث مالکیت بود که به هیچ وجه درآن مقطع درست نمی‌شد و ما قطعاً از آسیا حذف می‌شدیم. البته اگر به من کمک می‌شد و بدهی استراماچونی را می‌دادم کار به آن نقطه نمی‌رسید که هجمه علیه من درست شود اما عده‌ای دوست داشتند این هجمه ایجاد شود و با شخصیت من بازی شود. پول ندادند تا من را تخریب کنند. به هرحال این مسائل تمام شده و رفته و الان بیرون نشستیم و نظاره‌گر مدیریت آقایان هستیم. امیدوارم لااقل کاری کنند که استقلال فصل بعد در لیگ قهرمانان آسیا حضور یابد.

وضعیت استقلال را با جواد نکونام چه طور ارزیابی می‌کنید. آیا احتمال موفقیت این تیم در فصل جاری وجود دارد؟
استقلال تحت هر شرایطی تیم بزرگی است و نمی توان گفت چون این تیم در برخی پست ها مشکل دارد، مدعی نیست. شرایط بدتر از این را در استقلال دیدیم. یادم هست در فصل دهم به این باشگاه آمدم که یک هفته تا پایان نقل و انتقالات باقی مانده بود. در آن زمان بازیکنان بزرگی مانند مبعلی، میداودی و چند نفر دیگر را جذب کردیم. زمان کمی داشتیم اما خوب خرید کردیم و در نهایت با وجود مشکلاتی که داشتیم تیم به موفقیت رسید و تا هفته آخر مدعی بودیم. الان هم با وجود اینکه استقلال در نقل و انتقالات خوب عمل نکرد، به نظرم می تواند کتش را از آب بیرون بکشد. اما به شرطی که اختلافات خانوادگی به تیم آسیب نرساند. با این حال باید مدیریت شود و تیم به نقطه حساسی نرسد. نکونام ماهر و مستقل است و نتایج خوبی کسب کرده است. برای او آرزوی موفقیت دارم و خوشحالم که هواداران استقلال از او حمایت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml