اظهارات بمب افکن رضا فیاضی، حسن فتحی و بهروز افخمی که هرگز فکر نمی‌کردید بشنوید! چه گفتند؟ پاسخ‌های آن‌ها شما را شوکه خواهد کرد

وضعیت اکران «فرزند صبح» در تعطیلات خرداد، حضور ۵ فیلم ایرانی در جشنواره شانگهای، اظهارات «رضا فیاضی» درباره دستمزد برخی از بازیگران تئاتر و حسن فتحی درباره «جیران»، درگذشت باقر پرهام، مترجم و پژوهشگر فلسفه، لغو کنسرت فرج علیپور در کرج و ورود ایرانی‌ها به مکه از تازه‌ترین رویدادهای فرهنگی هنری است.

روز دوشنبه هشتم خرداد ماه به بهانه سالروز تولد داود میرباقری از او و پروژه سلمان فارسی‌اش نوشتیم. او که سال‌هاست تمام فعالیت خود را بر ساخت سریال «سلمان فارسی» متمرکز کرده است، تولد ۶۵ سالگیاش را گذراند. کارگردان «سلمان فارسی» تا اینجا برای تولید سریال تاریخی‌اش مراحل دشواری را طی کرده است؛ از مواجهه با کرونا که منجر به تعطیلی شش ماهه پروژه‌اش شد تا بی‌پولی که البته به نظر می‌رسد با اختصاص بودجه ویژه به صداوسیما این معضل تا حدودی حل شده باشد. با این همه میرباقری کارهای سخت را دوست دارد و می‌گوید همیشه دنبال کارهای سخت رفته‌ است. او بر این باور بوده که همیشه حریف کارهای سخت می‌شود و به تعبیری آنها را ضربه فنی می‌کند.

«فرزند صبح» به ۱۴ خرداد نمی‌َرسد

همچنین بهروز افخمی که پیش‌تر خبر داده بود در تلاش است تا فیلم «فرزند صبح» را که روایتی از کودکی روح‌الله خمینی است، از نیمه خردادماه در سینماها نمایش دهد، به ایسنا خبر داد: از آنجایی که یکسری مقدمات و کارهای اداری برای اکران نیاز بود و به موقع به سرانجام نرسیدند، اکران فیلم که برای نیمه خرداد تدارک دیده شده بود، به تعویق افتاد.

سبد سینما در تابستان برای بچه‌ها خالی است؟

روز دوشنبه نگاهی هم به برنامه‌های اکران سینماها داشتیم که در میان فیلم‌های روی پرده تنها یک فیلم کودک و نوجوان داریم و در میان فیلم‌های در نوبت اکران، هیچ اثری در این ژانر دیده نمی‌شود.

روز دوشنبه نگاهی هم به برنامه‌های اکران سینماها داشتیم که در میان فیلم‌های روی پرده تنها یک فیلم کودک و نوجوان داریم و در میان فیلم‌های در نوبت اکران، هیچ اثری در این ژانر دیده نمی‌شود  و پیگیری‌های ایسنا نشان می‌دهد هیچ فیلمی ویژه تماشاگر کودک و نوجوان متقاضی اکران نیست و با توجه به اخبار تولید و متقاضیان پروانه ساخت، به نظر می‌رسد اندوخته سینمای کودک ته کشیده است.

حضور ۵ فیلم ایرانی در جشنواره شانگهای

همچنین مطلع شدیم که بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای پس از یک سال وقفه، دوره جدید خود را با نمایش پنج فیلم داستانی، مستند و انیمیشن ایرانی برگزار خواهد کرد.

اظهارات «رضا فیاضی» درباره دستمزد برخی از بازیگران تئاتر

در این روز همچنین گفت‌وگویی با رضا فیاضی داشتیم که این روزها با بازی در نمایش «سیندرلا» روی صحنه است. او با ابراز خوشنودی از استقبال تماشاگران از این نمایش به ایسنا گفت: بالاخره «سیندرلا» برای خود اعتباری دارد و ابراز تاسف کرد که  بعضی از بازیگران چنان دستمزدهایی برای بازی در تئاتر طلب می‌کنند که ته دل کارگردان خالی می‌شود.

مدیران هنری و شهری، خواستار حمایت پلیس شدند

افزون براین‌ها در تازه‌ترین جلسه‌ای که برای سر و سامان دادن به وضعیت اطراف تئاتر شهر برگزار شده، مدیر این مجموعه و نیز شهردار منطقه ۱۱ که مجموعه تئاتر شهر در محدوده آن قرار گرفته، خواستار حمایت پلیس برای تامین امنیت و پاکسازی پیرامون تئاتر شهر شده‌اند چراکه اطراف این مجموعه در سال‌های اخیر علاوه بر ظاهر نازیبای خود، مکانی امن برای فعالیت موادفروشان و بزهکاران شده است.

اظهارات حسن فتحی درباره «جیران»

گزارشی هم از یک مصاحبه تصویری از حسن فتحی ـ کارگردان باسابقه کشورمان داشتیم که آخرین کارش سریال نمایش خانگی «جیران» بود، او درباره این اثرش گفته است: «جیران» یکی از شیرین‌ترین تجربه‌های زندگی‌ام بود و فکر می‌کنم این سریال از حیث کارگردانی یک قدم جلوتر از «شهرزاد» بود. فتحی در عین حال به دشواری های ساخت این مجموعه تاریخی اشاره و اظهار می‌کند: ممنونم از همه عوامل و بازیگرانی که با وجود خطرات کرونا کنارمان ماندند تا «جیران» تمام شود.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml