افزایش عجیب نرخ سود بین بانکی +جدول

نرخ سود بین بانکی در هفته پایانی مردادماه نسبت به هفته قبل به ۲۳.۵۳ درصد افزایش یافت.

به گزارش اخبار تایمز، آخرین آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی در خصوص نرخ سود بین بانکی نشان می دهد که این نرخ در هفته منتهی به چهارشنبه ۲۵ مردادماه نسبت به هفته قبل به ۲۳.۵۳ درصد افزایش یافته است.

نرخ سود بین بانکی در هفته پایانی تیرماه پس از ۶ هفته در کانال ۲۳.۴ درصدی وارد کانال جدید ۲۳.۵ درصدی شد. عدم مداخله بانک مرکزی در بازار بین بانکی را می توان یکی از مهم ترین دلایل حرکت صعودی نرخ سود بین بانکی دانست.

روند صعودی نرخ سود بین بانکی از بهمن ماه سال گذشته آغاز شد؛ از هفته منتهی به ۳۰ آذرماه نرخ سود بین بانکی وارد کانال ۲۱ درصدی شد و تا هفته منتهی به ۱۹ بهمن در همین کانال در نوسان بود اما از ۶ بهمن ماه این نرخ رکورد جدیدی در کانال ۲۲ درصدی ثبت کرد و اکنون این نرخ در کانال ۲۳ درصد است. نوسان دارد.

افزایش عجیب نرخ سود بین بانکی +جدول

نرخ سود بین بانکی چقدر است؟

بانک ها ممکن است در دوره های مالی کوتاه مدت روزانه یا هفتگی با کسری یا مازاد نقدینگی مواجه شوند. اگر بانکی کسری نقدینگی دارد، باید آن را از طریق استقراض جبران کند تا به تعادل برسد. برای اینکه بانک ها برای حل این مشکل نیازی به بانک مرکزی نداشته باشند، بازاری به نام بازار بین بانکی تشکیل داده اند که در آن به یکدیگر وام می دهند. . اکثر وام های بین بانکی سررسید کوتاه مدت یک هفته یا کمتر دارند. وام دهی بانک ها به یکدیگر بر اساس نرخ بهره است که به آن نرخ سود بین بانکی می گویند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml