افزایش قیمت طلا

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۲ درصد افزایش به ۱۹۷۶ دلار و ۸۸ سنت رسید.

افزایش قیمت طلا

به گزارش اقتصاد۱۰۰ به نقل از رویترز، کاهش ارزش دلار آمریکا و ادامه تورم بالا در این کشور قیمت طلا را برای چهارمین روز پیاپی افزایش داده است.

خطر گسترده شدن جنگ در خاورمیانه و تاثیر آن بر اقتصاد دنیا هم سرمایه‌گذاران را به سمت طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن سوق داده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۲ درصد افزایش به ۱۹۷۶ دلار و ۸۸ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۴۳ درصدی به ۱۹۸۹ دلار رسیده است.

در شرایطی که اظهارات جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا بر ارزش دلار تاثیر گذاشته و طلا را تقویت کرده، احتمال افزایش درگیری‌ها در خاورمیانه هم از این فلز گرانبها حمایت کرده است.

تحلیلگران عقیده دارند قیمت طلا همچنان در همین سطح بالا باقی مانده و به ۲۰۰۰ دلار نزدیک می‌شود.

پاول در اظهارات خود هیچ اشاره‌ای به افزایش دوباره نرخ بهره در اجلاس دوم نوامبر فدرال رزرو نکرد و باعث پایین آمدن ارزش دلار شد. کاهش ارزش دلار خرید طلا و بسیاری از کالا‌های دیگر را برای دارندگان سایر ارز‌های دنیا ارزان‌تر می‌کند.

پاول در سخنرانی خود در مجمع اقتصادی نیویورک از ادامه تورم بالا خبر داد.

فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را ۱۱ بار از مارس ۲۰۲۲ تا اوت ۲۰۲۳ افزایش داده و آن را از ۰.۲۵ تا ۵.۲۵ درصد بالا برده تورم را مهار کند.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۰۴ درصد افزایش به ۲۳ دلار و ۴ سنت رسید و پلاتین با ۰.۴۰ درصد کاهش ۸۹۱ دلار و ۵۸ سنت معامله می‌شود

وبگردیمنبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml