افزایش ۳۰۰ میلیونی وام مسکن برای مستاجران

اقتصاد ۱۰۰- حسین جنتی مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران با بیان اینکه تسهیلات ساخت ۸۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن هم در قالب طرح‌های حمایتی و هم خودمالکی است گفت: مصوبه تسهیلات ۸۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن مانند سایر تسهیلات متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه‌ اعطا نمی شود بلکه اگر پروژه هنوز به مرحله فروش اقساطی نرسیده باشد هم متقاضی می تواند این وام را دریافت کند.

افزایش 300 میلیونی وام مسکن برای مستاجران

 این تسهیلات  تنها به متقاضیان پرداخت نمی شود بلکه به پروژه های خودمالکی و یا نهضت ملی مسکن اعطا می شود و دستگاه های مربوطه از جمله راه وشهرسازی، شهرهای جدید و یا بنیاد مسکن مسئول پیگیری دریافت این تسهیلات از بانک ها  هستند.

جنتی اظهار کرد: در سال گذشته برای دریافت تسهیلات ساخت ۵۰۰ میلیون تومانی بانک ها همکاری مناسبی نداشته اند و با توجه به مصوباتی که در شورای عالی مسکن مبنی اقدامات تشویقی و تنبیهی بانک ها وجود داشت برخی از بانک ها همکاری خود را تقویت کردند اما امیدواریم برای تسهیلات ۸۰۰ میلیون تومانی این همکاری ها بیشتر شود.

وی در خصوص اقساط این تسهیلات گفت: با توجه به مصوبه بانک مرکزی مبنی بر پلکانی شدن اقساط در دوسال ابتدایی ۵میلیون و۹۰۰ هزار تومان پرداخت می شود و پس از آن متناسب با نرخ تورم و پیشرفت پروژه میزان اقساط افزایش می یابد. 

وی افزود: پیش از این تسهیلات ساخت ۵۰۰ میلیون تومان بوده که پرداخت مابه‌التفاوت  تسهیلات ۸۰۰ میلیون تومانی در دست بررسی است که امیدواریم اجرایی شود.

منبع:فردانیوز

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml