امیر قلعه‌نویی به مصاف جانشین فردوسی‌پور می‌رود/ میثاقی؛ میزبان مهربان یا منتقد شکست تلخ تیم ملی در آسیا؟

قلعه نویی - میثاقی

امیر قلعه‌نویی قرار است در شرایطی به شبکه ۳ سیما برود که دیگر اثری از عادل فردوسی‌پور و انتقادات آتشین او نیست.

هفته گذشته محمدحسین میثاقی در فوتبال برتر وعده داده بود که میهمان این هفته برنامه‌اش امیر قلعه نویی است.

همان‌طور که در جریان اخبار فوتبال ایران هستید، پس از شکست تیم ملی و حذف تلخ و غم‌انگیز از جام ملت‌های آسیا، تنها سعید الهویی و مهدی محمدنبی به صداوسیما رفتند. دفاعیه الهویی اما به‌قدری فاجعه‌بار بود که بازتاب خوبی برای تیم ملی نداشت و جواد خیابانی موفق شد در دوئلی که دستیار قلعه‌نویی در آن به شکل غیرمنطقی از عملکرد تیم دفاع می‌کرد، برنده از زمین خارج شود. الهویی به هیچ کدام از سوالات خیابانی پاسخ مستدل نداد و تنها به آمار و ارقام پناه برد و… نبی هم که هفته گذشته مقابل میثاقی نشست، اساسا گزینه‌ای جذاب برای بررسی کارنامه ایران در جام ملت‌ها نبود؛ در نتیجه تنها گزینه روی میز و نفر اصلی که باید بابت نتایج تیم پاسخ‌گو باشد امیر قلعه‌نویی است.

قلعه‌نویی اما در این زمینه خاطرات خوشی ندارد؛ چرا که در سال ۲۰۰۷ پس از تجربه همین شکست دردناک در جام آسیا، به محض بازگشت به تهران در برنامه‌ای شرکت کرد که مجری‌اش عادل فردوسی‌پور و میهمانانش، بیژن ذوالفقارنسب و امیر حاج‌رضایی بودند. دقیقا از همان برنامه تلویزیونی، قلعه‌نویی کینه‌ای بزرگ به دل گرفت که تا سال ۲۰۲۴ و در اوج برگزاری جام ملت‌های آسیا در این دوره ادامه پیدا کرد و او در اغلب کنفرانس‌ها به منتقدان و افرادی که درباره تیم ملی انتقاد داشتند حمله کرد. در حالی که نشست خبری سرمربی و بازیکن تیم ملی، جای آن حرف‌ها نبود.

قلعه‌نویی حالا در شرایطی قرار است به شبکه ۳ برود که دیگر اثری از عادل فردوسی‌پور نیست و این بار محمدحسین میثاقی برابر او قرار می‌گیرد که مشخص نیست آیا اساسا قصد دارد دیدگاه انتقادی صداوسیما در هفته‌های گذشته را ادامه دهد یا خیر! آیا فوتبال برتر با حضور قلعه‌نویی تبدیل به یک برنامه تعارفی و من فدایت شوم خواهد شد، یا شاهد بحث و کلنجار خواهیم بود؟ به‌راستی میثاقی چه خواهد کرد؟ آیا او میزبانی ساده و اتوکشیده خواهد بود و مقابل آنچه قلعه‌نویی گاهی اوقات با تحکم بر زبان می‌آورد و مبانی دفاعی خود را مطرح می‌کند کرنش خواهد کرد یا نه؟ آیا میثاقی هم می‌خواهد فوتبال برتر را به محل بحث و تبادل نظر تبدیل کند یا…

واقعیت این است که قلعه‌نویی و کلیت کادرفنی تیم ملی، هر چقدر بخواهند از عملکرد خود دفاع کنند و حتی بر فرض محال دلایل موجه برای شکست بیاورند، به قول مجید جلالی در اصل باخت تغییری به وجود نمی‌آید؛ چون واقعیت این است که فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا شکست خورده و حذف شده است.

این مطلب را هم ببینید: عکس| امیر قلعه‌نویی در دبی دیده شد/ سرمربی تیم ملی دور از حواشی و انتقادات چه می‌کند؟

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml