انویدیا با استفاده از هوش مصنوعی به شرکت‌های تریلیون دلاری پیوست

انویدیا در ماه‌های اخیر به‌لطف محبوبیت چشمگیر هوش مصنوعی، با افزایش چشمگیر فروش سخت‌افزارهای خود روبه‌رو شد و همین موضوع افزایش ارزش سهام آن را در پی داشت. حالا ارزش سهام این کمپانی از ۴۰۴.۸۶ دلار عبور کرده و آن را به یک شرکت تریلیون دلاری تبدیل کرده است.

انویدیا برای اینکه به جمع محدود شرکت‌های فناوری تریلیون دلاری اضافه شود، باید ارزش سهامش به ۴۰۴.۸۶ دلار می‌رسید؛ اما حالا ارزش سهام آن با افزایش نزدیک به ۵ درصدی، از ۴۰۸ دلار هم فراتر رفته است تا انویدیا ارزش بازاری بیش از ۱ تریلیون دلار داشته باشد.

انویدیا با استفاده از هوش مصنوعی به شرکت‌های تریلیون دلاری پیوست

پس از اینکه جدیدترین گزارش مالی انویدیا منتشر شد، روند افزایش ارزش سهام آن کلید خورد. حالا با معرفی سخت‌افزارهای جدید در کامپیوتکس ۲۰۲۳، این روند سرعت بیشتری به خود گرفته است. البته پیش‌بینی‌های انویدیا از افزایش درآمدش در ماه‌های پیش رو هم در این موضوع نقش داشته.

پردازشگرهای گرافیکی انویدیا نقش مهمی در پلتفرم‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT شرکت OpenAI یا بارد گوگل ایفا می‌کنند؛ بنابراین با افزایش محبوبیت این ابزارها، نیاز به سخت‌افزارهای انویدیا افزایش می‌یابد که نتیجه‌اش بالارفتن فروش و درآمد خواهد بود.

درنهایت باید به این موضوع اشاره کرد که اگرچه انویدیا درحال‌حاضر یک شرکت تریلیون دلاری محسوب می‌شود، اما شاید تا چند ساعت آینده ارزش سهامش به زیر ۴۰۴ دلار برگردد و از باشگاه تریلیون دلاری‌ها خارج شود. بنابراین شاید عمر انویدیا در جمع شرکت‌های تریلیون دلاری، تنها چند ساعت باشد؛ هرچند انتظار داریم انویدیا یک شرکت تریلیون دلاری باقی بماند.

 

 

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml