انگلیس – ایتالیا؛ فینال قبل از یورو/ بازیه بکُش تا کُشته نشی!

تیم های ملی انگلیس و ایتالیا در حالی در ورزشگاه ومبلی به مصاف یکدیگر خواهند رفت که شاید این بازی مرگ و زندگی در راه صعود به یورو ۲۰۲۴ باشد.

به گزارش اخبار تایمز؛ امشب از ساعت ۲۲:۱۵ ورزشگاه ومبلی لندن بار دیگر میزبان نبرد انگلیس و ایتالیا خواهد بود. این بازی حساس از گروه C مقدماتی یورو ۲۰۲۴ برای دو تیم تعیین کننده خواهد بود.

انگلیس؛ بلندپروازی سه‌شیرها

پس از فینالیست شدن در یورو ۲۰۲۰، انتظارات از گرت ساوتگیت افزایش یافت و حتی با وجود ناکامی در جام جهانی ۲۰۲۲، اتحادیه فوتبال انگلیس همچنان به این سرمربی اعتماد کرد. حالا ساوتگیت که از ابتدا سرمربی موقت انگلیس بود، ۷ سال است که روی نیمکت سه شیرها می نشیند و در حال آماده سازی برنامه های خود برای یورو ۲۰۲۴ است، عملکرد خوب سه شیرها در سال ۲۰۲۳ باعث شده انگلیسی ها مردم به موفقیت دیگری امیدوارند. شاید در سرزمین دشمن قدیمی آلمان، انگلیس بتواند برای اولین بار قهرمان یورو شود. اکنون ایتالیا در فینال یورو ۲۰۲۰ از حریف خود پیش است و در صورت تساوی به نظر می رسد با صدرنشینی راهی یورو شود.

ایتالیا؛ عبور از بحران تازه

آتزوری به طرق مختلف درگیر بحران و حواشی در سال های اخیر بوده است. از نرفتن به جام جهانی تا افت شدید و تغییرات پی در پی. شرط چند بازیکن جوان این بود که به ایتالیا بروند. با این حال لوچیانو اسپالتی که در ابتدای حضورش در تیم ملی ایتالیا قرار دارد در تلاش است شرایط را کنترل کند و این تیم را به یورو ۲۰۲۴ برساند و تنها دلخوشی ایتالیا در سال های اخیر قهرمانی یورو بوده و آنها به دنبال تکرار هستند. آی تی. ایتالیا حتی بعد از قهرمانی در جام ملت های اروپا تا مدت ها خوشبختی را ندید. آن ها در بازی رفت مقابل انگلیس در ایتالیا شکست خوردند و حالا شرایط سختی برای صعود دارند. آنها باید از اوکراین فاصله بگیرند و می توانند با پیروزی در ومبلی شانس صعود خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

آخرین جدال
۲۳ مارس ۲۰۲۳ در دیدار رفت انتخابی یورو ۲۰۲۴، انگلیس موفق شد در بندر ناپل مقابل ایتالیا با نتیجه ۲-۱ پیروز شود. رایس و کین برای انگلیس و رتگی برای ایتالیا در آن دیدار گلزنی کردند.

آمار بازی
۳۱) در ۳۱ نبرد بین تیم‌های ملی انگلیس و ایتالیا، ۹ بازی را سه‌شیرها برده‌اند، ۱۲ بازی به سود آتزوری خاتمه یافته و ۱۰ بازی هم مساوی شده است. ۳۶ مرتبه انگلیس به حریفش گل زده و ایتالیا هم ۳۴ گل به ثمر رسانده است.
۵) در تورنمنت‌های بزرگ، انگلیس و ایتالیا ۵ مرتبه به مصاف هم رفته‌اند که آتزوری همه بازی‌ها را برده. آتزوری در یورو ۱۹۸۰ (یک بر صفر) و در یورو ۲۰۱۲ (۴-۲ در ضربات‌پنالتی پس از تساوی بدون‌گل) و فینال یورو ۲۰۲۰ (۳-۲ در ضربات‌پنالتی پس از تساوی ۱-۱) پیروز شده است و در جام‌جهانی ۱۹۹۰ (۲-۱) و در جام‌جهانی ۲۰۱۴ (۲-۱) مقابل سه‌شیرها برنده بوده.
۸۸) اولین دیدار بین ایتالیا و انگلیس ۸۸ سال پیش برگزار شد که با تساوی ۱-۱ خاتمه یافت. بعد از نبرد سال ۱۹۳۳ تا سال ۱۹۷۶ همه دیدارهای بین ایتالیا و انگلیس دوستانه بود.
۶) پس از ۶ بازی ناکامی در کسب پیروزی مقابل ایتالیا، انگلیس مارس ۲۰۲۳ موفق شد در لیگ ملت‌های اروپا آتزوری را شکست دهد. قبل از آن، آخرین برد انگلیس به سال ۲۰۱۲ برمی‌گشت.
۷) انگلیس در ۷ بازی سال ۲۰۲۳ شکست نخورده است. ۶ برد برای سه‌شیرها ثبت شده و تنها یک مرتبه به تساوی رسیده‌اند که بازی مقابل اوکراین بود.
۳) آخرین تیمی که انگلیس را در ورزشگاه ومبلی برده، دانمارک بوده است. ۳ سال و ۳ روز قبل در لیگ ملت‌های اروپا، انگلیس با یک گل مقابل دانمارک مغلوب شد.
۸۸) گرت ساوتگیت که سال ۲۰۱۶ سرمربی انگلیس شد، حالا چهارمین سرمربی باسابقه سه‌شیرها به شمار می‌رود. او ۸۸ مرتبه روی نیمکت انگلیس نشسته و والتر وینترباتم، الف رمزی و بابی رابسون بالاتر از او ایستاده‌اند. در این ۸۸ بازی، ۵۵ برد، ۱۹ تساوی و ۱۴ تساوی برای ساوتگیت ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml