اهمیت نصب و استفاده از آژیر ضد انفجار

امروزه در صنایع مختلف از انواع تجهیزات ایمنی و امنیتی استفاده می شود تا حد الامکان از آسیب رسیدن به کارکنان و تجهیزات موجود پیشگیری شود. آژیر ضد انفجار از آن دسته تجهیزاتی است که وجود آن در محیط های صنعتی بسیار مهم است. به همین دلیل نیز امروزه شاهد تولید و فروش انواع مختلفی از این آژیر ها هستیم. شما می توانید در صورت نیاز به آژیر ضد انفجار یا سایر تجهیزات ایمنی، محصول خود را از فروشگاه پژواک سازان تهیه کنید.

آشنایی با آژیر ضد انفجار

آژیر ضد انفجار قادر است تا گاز های سمی، دود و حریق را تشخیص دهد. از این رو هنگامی که این مواد بیش از حالت طبیعی و بی خطر در محیط پخش شوند، آژیر ضد انفجار با تولید صدا های بلند، در کسری از ثانیه توجه افراد و تکنسین های مربوطه را به خود جلب می کند. از این رو تکنسین ها می توانند در مدت زمان کوتاه و قبل از پخش شدن بیش از اندازه گاز های سمی یا قبل از گسترش حریق، اقدامات لازم را برای جلوگیری از آن انجام دهند.

آژیر های ضد انفجار نسبت به سایر آژیر های امنیتی دیگر، از مزایا و ویژگی های بسیار زیادی برخوردار هستند. از این جهت نیز طرفداران بسیار زیادی داشته و در صنایع مختلف به وفور مورد استفاده قرار می گیرند. شما هم اگر به خرید و استفاده از این تجهیزات بی نظیر نیاز داشتید می توانید آژیر مد نظر خود را از مجموعه پژواک سازان سفارش دهید.

ضرورت استفاده از آژیر ضد انفجار

متأسفانه در زمان های گذشته به دلیل عدم وجود تکنولوژی و تجهیزات لازم، انتشار گازهای سمی باعث بروز اتفاقات بسیار ناگواری می شد. این گاز ها اغلب تا زمانی که به مقدار فراوان در محیط پخش نمی شدند، قابل تشخیص نبودند و اغلب زمانی افراد متوجه نشت گاز می شدند که کار از کار گذشته بود و در آن ها ایجاد خفگی اتفاق می افتاد. امروزه برای جلوگیری از آسیب رسیدن به کارکنان در اثر انتشار گاز های سمی، حتما لازم است تا از آژیر های انفجار استفاده شود.

در واقع این آژیر ها قادر هستند تا در هنگام نشست گاز های سمی، افراد حاضر در محیط را از این اتفاق آگاه سازند تا قبل از انتشار بیش از حد گاز و ایجاد حس خفگی، از انتشار آن جلوگیری شود. از طرفی دیگر این آژیر ها در تشخیص دود و حریق نیز بسیار موثر و کار آمد هستند. از این رو می توان از آن ها به عنوان تجهیزاتی استفاده کرد که جان و اموال افراد را از خطر آتش سوزی حفظ کند.

به طور کلی برای ایجاد یک محیط امن و پیشگیری از آسیب دیدن سلامت افراد و جلوگیری از وارد شدن هر گونه صدمه به تجهیزات و دستگاه های محیط در اطراف نصب و استفاده از آژیر ضد انفجار ضروری است.

مزایا و ویژگی های آژیر ضد افنجار

آژیر های ضد انفجار ویژگی های متعدد و مزایای منحصر به فرد بسیار زیادی دارند. از این رو نیز به عنوان یکی از محبوب ترین ابزار ایمنی شناخته می شوند. در ادامه برخی از مهم ترین ویژگی این محصولات را برای شما ذکر کرده ایم.

 • مقاومت و دوام بسیار بالا

این ابزار از متریال بسیار با کیفیت و مرغوب ساخته می شوند. به همین دلیل نیز مقاومت بسیار بالایی در برابر انواع عوامل آسیب زا داشته و به سادگی صدمه نمی بینند و خراب نمی شود. از طرفی دیگر این تجهیزات سازگاری بسیار خوبی با انواع محیط ها و شرایط آب و هوایی دارند و شما می توانید بدون هیچ گونه نگرانی، آن ها را در محیط های مختلف نصب کنید.

 • حساسیت و دقت بسیار بالا

آژیر های ضد انفجار حساسیت بالایی نسبت به گاز های سمی داشته و دقت عمل آن ها بی نظیر است. این ویژگی باعث می شود تا کاربران با اطمینان خاطر کامل به نصب و استفاده از این ابزار بپردازند.

 • تولید صدای قوی

آژیر های ضد انفجار از ویژگی تولید صدا به میزان بسیار بالایی برخوردار هستند. به همین دلیل نیز در صورت بروز هر گونه خطر و انتشار گاز سمی، به راحتی و در کسری از ثانیه توجه کارکنان و تکنسین ها را به خود جلب می کند.

 • قابلیت های مختلف شخصی سازی

شما می توانید تنظیمات مختلف مانند صدای آژیر، بلندی صدا و… را به صورت دلخواه تنظیم کنید. این کار باعث می شود تا کاربران با توجه به نیاز هایی که دارند، آژیر خود را شخصی سازی کنند تا کارایی بهتری برای آن ها داشته باشد.

کاربرد های آژیر ضد انفجار

آژیر های ضد انفجار یکی از ابزار های بسیار پر کاربرد ایمنی هستند و در زمینه های مختلف به وفور مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از مهم ترین کاربرد های این ابزار عبارت اند از:

 • مراکز مسکونی
 • معدن
 • مراکز تجاری
 • مراکز تفریحی
 • بیمارستان ها
 • انواع صنایع
 • پتروشیمی و نفت
 • محیط های کارگاهی
 • و…

کاربرد های مختلف آژیر ضد انفجار

مقایسه آژیر اعلام حریق و آژیر ضد انفجار

برخی از افراد به اشتباه آژیر اعلام حریق و آژیر ضد انفجار را یک محصول مشترک می دانند که تنها نام آن ها با هم تفاوت دارد. در حالی که این موضوع اشتباه بوده و این دو ابزار، با هم متفاوت هستند. در واقع آژیر سیستم اعلام حریق یک ابزار بسیار دقیق و حرفه ای برای تشخیص دود و خاکستر بوده و در زمان حریق و آتش سوزی می تواند افراد را از وقوع چنین حادثه ای با خبر سازد. اما این سیستم در مقابل تشخیص سایر گاز های سمی، کارایی پایین تری دارد.

شاید بتوان گفت آژیر ضد انفجار یک مدل پیشرفته تر و کاراتر نسبت به آژیر اعلام حریق است. چرا که آژیر های ضد انفجار در کنار تشخیص حریق و آتش سوزی، قادر هستند تا انواع گاز های سمی دیگر که در محیط پخش شده اند را نیز تشخیص دهند. پس اگر قصد دارید تنها یکی از این دو محصول را خریداری کنید، بی شک آژیر ضد انفجار محصول بهتری برای شما خواهد بود.

قیمت آژیر ضد انفجار

یکی از مهم ترین پارامتر ها در هنگام خرید آژیر ضد انفجار، قیمت آن است. بی شک هر فردی دوست دارد در کنار خرید یک محصول با کارایی بالا، هزینه مناسبی برای آن بپردازد. اما بایستی به این نکته توجه کرد که قیمت این محصولات به عوامل مختلف بستگی دارد. از این رو نمی توان یک قیمت مشخص و معین را برای خرید آن تعیین کرد مهم ترین پارامتر هایی که بر روی قیمت آژیر ضد انفجار تاثیر می گذارند عبارت اند از:

 • فروشنده محصول
 • برند تولید کننده محصول
 • جنس و متریال ساخت
 • مشخصات فنی
 • بازار عرضه و تقاضا

شایان ذکر است که محصولات موجود در فروشگاه پژواک سازان، نسبت به محصولات سایر فروشگاه ها، از قیمت های منصفانه تری برخوردار هستند، از این رو می توانید با سفارش محصول خود از این فروشگاه ضمن خرید یک جنس با کیفیت، هزینه کم تری برای آن بپردازید.

قیمت و خرید آژیر ضد انفجار

راهنمای خرید آژیر ضد انفجار

اگر قصد خرید آژیر انفجار را داشته باشید، با انواع مدل های مختلف رو به رو خواهید شد که توسط فروشنده های گوناگون برای مشتریان عرضه شده اند. از این رو ممکن است در هنگام خرید یک محصول مناسب برای خود دچار شک و تردید شوید و نتوانید یک آژیر با کیفیت که پاسخ گوی نیاز شما باشد را تهیه کنید. به همین دلیل در ادامه قصد داریم یک راهنمای خرید جامع و کامل را در اختیار شما قرار دهیم.

 • محصول خود را حتما از فروشگاه های معتبر و مطمئن همچون پژواک سازان خریداری کنید.
 • قبل از خرید محصول مد نظرتان، قیمت آن را از طریق چندین فروشنده مختلف استعلام گرفته و از فروشنده ای که قیمت های منصفانه تری دارد، خرید خود را انجام دهید.
 • از افراد آگاه و با دانش در این زمینه مشورت بگیرید.
 • جنس و مشخصات فنی آژیر ها را با دقت بررسی کنید.
 • خدمات پس از فروش و گارانتی محصول را مد نظر قرار دهید.
 • آژیر ضد انفجاری که خریداری می کنید، توسط یک برند معروف و معتبر تولید شده باشد.

با رعایت تمام نکات گفته شده، بی شک یک محصول با کیفیت که کارایی بالایی دارد را با قیمت اقتصادی و مقرون به صرفه خریداری کرده اید.

سخن پایانی

تجهیزات ایمنی به خصوص آژیر های ضد انفجار از جمله ابزاری هستند که بایستی در محیط های کاری و مسکونی نصب شوند. این تجهیزات نقش بسیار موثری در پیشگیری از وقوع حادثه های ناگوار دارند. در بین انواع مختلف آژیر ها، آژیر های ضد انفجار دارای کارایی بسیار زیادی بوده و مزایای متعدد را برای کاربران به ارمغان می آورند.

اگر قصد خرید آژیر ضد انفجار یا سایر تجهیزات ایمنی را در سر دارید، می توانید به فروشگاه اینترنتی مجموعه بزرگ پژواک سازان مراجعه کرده و با بررسی مشخصات و قیمت محصولات مختلف، تجهیزات ایمنی مد نظر خود را خریداری کنید. شایان ذکر است که تمام محصولات موجود در این فروشگاه از کیفیت بسیار بالا و قیمت های اقتصادی برخوردار است. پس با اطمینان کامل می توانید نسبت به سفارش محصولات خود اقدام کنید تا سفارش شما در کوتاه ترین زمان ممکن برایتان ارسال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml