بازار طلا مشکل دار خواهد شد؟/ پیش‌بینی بازارهای طلا در روزهای آینده

ایسنا نوشت:بازار جهانی طلا همچنان با فشارهای فروش مواجه است زیرا تورم پایدار همچنان در اقتصاد هست که برخی از اقتصاددانان اظهار کردند که فدرال رزرو را مجبور خواهد کرد که سیاست‌های پولی تهاجمی خود را بیش از حد انتظار حفظ کند.

بازار طلا مشکل دار خواهد شد؟/ پیش‌بینی بازارهای طلا در روزهای آینده

قیمت‌های طلا و نقره پس از انتشار آمارهای تورمی ایالات‌متحده که اندکی بالاتر از انتظارات بازار بود، از پایین‌ترین حد معاملات روز جمعه آمریکا بازگشتند. افزایش شاخص دلار آمریکا در آخرین روز معاملاتی آوریل نیز برای بازارهای فلزات منفی بود. طلای ژوئن با افت ۵.۵ دلاری به ۱۹۹۳ دلار و ۵۰ سنت رسید و نقره ماه مه با ۰.۰۶۸ دلار کاهش به ۲۴.۹۲ دلار رسید.

وزارت بازرگانی ایالات‌متحده روز جمعه اعلام کرد که شاخص قیمت اصلی هزینه‌های مصرف شخصی آن در ماه گذشته ۰.۳ درصد در مقایسه با افزایش ۰.۳ درصدی ژانویه افزایش یافته است و نرخ تورم مطابق با انتظارات اقتصاددانان افزایش یافت. با این حال، هزینه مصرف شخصی در ۱۲ ماه گذشته، ۴.۶ درصد افزایش یافت که بالاتر از حد انتظار بود و پیش‌بینی‌های اقتصاددانان به دنبال افزایش ۴.۵ درصدی بودند. در همان زمان، داده‌های تورم سالانه فوریه به ۴.۷ درصد افزایش یافت.

معامله‌گران و سرمایه‌گذاران منتظر هفته آینده هستند که کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (FOMC) تشکیل جلسه می‌دهد و انتظار می‌رود نرخ بهره کلیدی ایالات‌متحده را ۰.۲۵ درصد افزایش دهد. بانک مرکزی اروپا نیز هفته آینده تشکیل جلسه می‌دهد و انتظار می‌رود بانک مرکزی اروپا نرخ بهره اصلی خود را یک چهارم واحد افزایش دهد.

بازار طلا در حال تلاش برای یافتن سود صعودی جدید است زیرا قیمت‌ها به طور ثابت زیر ۲۰۰۰ دلار در هر اونس معامله می‌شوند. هر اونس طلای ژوئن آخرین بار با ۰.۲۷ درصد کاهش به ۱۹۹۲ دلار و ۷۰ سنت معامله شد.

بر اساس گزارش رویترز، هزینه‌های شخصی در ماه گذشته به دنبال افزایش ۰.۱ درصدی کاهشی در ماه فوریه بدون تغییر باقی ماند و مصرف نیز کمی بهتر از حد انتظار بود. با این حال، طلا با ادامه تعدیل پیش‌بینی‌های نرخ بهره در کوتاه‌مدت با مشکل مواجه خواهد شد. بازارها برای هفته آینده قیمت‌ها را ۲۵ واحد افزایش داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

۳۵۲۱۷

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml