بررسی ذخایر استراتژیک کالاهای اساسی پشت درهای بسته

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس از ارائه گزارش وزیر جهاد کشاورزی به اعضای این کمیسیون درباره وضعیت ذخایر استراتژیک کالاهای اساسی خبر داد.

بررسی ذخایر استراتژیک کالاهای اساسی پشت درهای بسته

به گزارش اقتصاد۱۰۰، علی خضریان، سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست این کمیسیون با حضور وزیر جهاد کشاورزی و معاونین این وزارتخانه اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع امنیت غذایی و لزوم وجود اطلاعات دقیق جهت مدیریت حوزه کشاورزی و دامی به ویژه در شرایط امروز کشور، بحث رصد خانه کشاورزی و وضعیت ذخایر راهبری در دستورکار کمیسیون نظارتی مجلس قرار گرفت.

خضریان افزود: بر اساس بررسی‌های کارشناسی کمیسیون اصل نود با وجود تکالیف قانون و تاکید مراجع بالادستی تاکنون راه‌اندازی رصدخانه کشاورزی با تأخیر چندساله همراه بوده است. لذا وزارت جهاد کشاورزی موظف شد تا ضمن ارائه برنامه زمانبندی دقیق جهت تکمیل این رصدخانه، میزان پیشرفت این پروژه را به شکل منظم و ماهیانه به کمیسیون گزارش دهد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس تصریح کرد: در ادامه جلسه وزیر جهاد کشاورزی گزارشی از وضعیت ذخایر استراتژیک کالاهای اساسی ارائه کرد و مقرر شد در مورد نحوه مدیریت این ذخایر و چالش‌های حال و آینده کشور گزارشی به کمیسیون اصل نود ارائه شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی اظهار کرد: در انتها نیز موضوع اخذ مابه‌التفاوت از اعضای زنجیره تأمین و تولید کالاهای اساسی پس از حذف ارز ترجیحی مورد بررسی قرار گرفت که وزارت جهاد کشاورزی اعلام نمود تاکنون ۴ هزار میلیارد تومان در همین راستا به خزانه واریز شده و گزارش مشروح آن نیز طی روزهای آتی به کمیسیون ارسال خواهد شد.ک

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml