بررسی روند بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال با نزدیک شدن به نصف شدن سال ۲۰۲۴

بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) دوره نسبتاً آرامی را پشت سر می‌گذارند؛ به طوری که هر دو دارایی دیجیتال در جلسات معاملاتی اخیر حرکت متوسط ۰.۵ درصدی را تجربه کرده‌اند.

شبکه بیت کوین اخیراً به نقطه عطف ۷۵ درصدی خود رسیده است تا پاداش بلاک بعدی خود را نصف کند و تنها کمتر از ۵۲ هزار و ۵۰۰ بلاک باقی مانده است که قبل از رویداد کشف شوند. این موضوع نشان دهنده گام دیگری در تکامل بیت کوین همزمان با نزدیک‌شدن آن به حداکثر عرضه ۲۱ میلیون کوین است.

تا به امروز، سه گام هاوینگ بیت کوین انجام شده است و انتظار می‌رود که مورد بعدی در ۲۲ آوریل ۲۰۲۴ باشد. در ادامه پیش‌بینی می‌شود پس از هاوینگ بیت کوین نرخ تورم سالانه بیت‌کوین به ۰.۸۴ درصد کاهش یابد. گفتنی است، در حال حاضر روزانه حدود ۹۰۰ بیت کوین به ارزش ۲۶ میلیون و ۳۳۵ هزار دلار استخراج می‌شود.

بررسی روند بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال با نزدیک شدن به نصف شدن سال 2024

افزایش نهنگ‌های اتریوم (ETH)

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط Santiment، تعداد سرمایه‌گذاران به اصطلاح نهنگ و کوسه ارز دیجیتال اتریوم، طی سال گذشته به شدت افزایش داشته است. روز جمعه، Santiment در توییتی اعلام کرد که تعداد آدرس‌هایی که دارای ۱۰۰۰ اتریوم و یا بیشتر از این مقدار هستند، ۳۸۰ مورد افزایش داشته است که نشان‌دهنده افزایش ۵.۷ درصدی نسبت به ابتدای سال است.

تغییرات قابل توجه و مثبت قیمت ارزهای دیجیتال، اغلب قبل از دوره‌های انباشت شدید بوده است. علاوه بر این، پایین آمدن قیمت‌ها در بازار نیز با احتمال وقوع این جهش مطابقت دارد.

شرایط کنونی بازار احتمالاً عامل افزایش نهنگ‌ها و کوسه‌های اتریوم است. سرمایه‌گذاران نهادی و سرمایه‌گذاران خرد می‌توانند از قیمت ارزان فعلی اتریوم استفاده کنند، قیمتی که هنوز ۶۰ درصد پایین‌تر از بالاترین قیمت تاریخ خود در می ۲۰۲۱ است.

این موضوع به نوبه خود ممکن است به فشار صعودی قیمت منجر شود و به طور بالقوه آن را بالاتر برده و حتی سرمایه‌گذاران بیشتری را به بازار جذب کند.

نمودار قیمت بیت کوین

روند قیمت بیت کوین

از نقطه نظر تکنیکال، این ارز دیجیتال با مقاومت فوری نزدیک به سطح ۳۰ هزار دلار مواجه است که به عنوان یک آستانه روانی نیز عمل می‌کند. در سمت دیگر، حمایت قوی را می‌توان در حدود سطح ۲۹ هزار دلار بیت کوین مشاهده کرد.

همچنین خط روند مشخص شده در نمودار نیز مقاومت قابل توجهی نزدیک به سطح ۲۹ هزار و ۶۰۰ دلار ایجاد می‌کند. با این حال، شاخص‌های فنی مهم مانند شاخص قدرت نسبی (RSI) و اندیکاتور (MACD) هر دو در منطقه خرید قرار دارند و احتمال تداوم روند صعودی را در این رمز ارز تقویت می‌کنند.

در عین حال، میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (EMA) در حدود ۲۹ هزار و ۱۰۰ دلار قرار دارد که حاکی از روند صعودی بالقوه بیت کوین است.

اگر بیت کوین بتواند از سد مقاومت ۳۰ هزار دلار عبور کند، می‌تواند سطوح مقاومت ناحیه ۳۰ هزار و ۴۰۰ تا ۳۰ هزار و ۸۰۰ دلاری را هدف قرار دهد. از سمتی دیگر، اگر بیت کوین از مرز ۲۹ هزار و ۱۰۰ دلار پایین‌تر بیاید، قیمت ممکن است سطح ۲۸ هزار ۸۰۰ دلار و سپس سطح ۲۸ هزار و ۲۰۰ دلار را هدف قرار دهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml