بلیط ۲۲ میلیاردی تومانی برای یک پرواز خاص / مسافران معروف هستند؟ + عکس

اقتصاد ۱۰۰-مشتریان شرکت «ویرجین گلکتیک» که صدها هزار دلار برای سفر به فضا خرج کرده‌اند، بالاخره قرار است سفارش خود را دریافت کنند.

بلیط ۲۲ میلیاردی تومانی برای یک پرواز خاص / مسافران معروف هستند؟ + عکس

شرکت «ویرجین گلکتیک»(Virgin Galactic) که توسط «سر ریچارد برانسون»(Sir Richard Branson) میلیاردر انگلیسی تأسیس شده، تأیید کرده است که اولین پرواز تجاری سرنشین‌دار خود موسوم به «گلکتیک ۰۱»(Galaktic 01) را در پایان ماه ژوئن انجام خواهد داد و روز ۲۹ ژوئن را برای تاریخ پرواز هدف قرار داده است.

اما مسافران پرواز گلکتیک ۰۱ چه کسانی هستند؟ دیلی میل، شرح مختصری را در مورد این مسافران منتشر کرده است.

اولین سرنشینان پروازی که بلیتش ۲۲ میلیارد تومان قیمت دارد/ عکس

 

والتر ویلادی

سرهنگ «والتر ویلادی»(Walter Villadei)، یکی از اعضای ارشد «نیروی هوایی ایتالیا» است که از تجربیات خود به منظور آماده شدن برای سفر آینده به «ایستگاه فضایی بین‌المللی» استفاده خواهد کرد.

اگرچه سرهنگ ویلادی در روسیه به عنوان فضانورد آموزش دیده، اما این اولین باری است که به فضا پرواز می‌کند.

ویلادی در سال ۲۰۲۲ برای آموزش در هیوستون انتخاب شد تا برای یک پرواز فضایی با شرکت «آکسیوم اسپیس»(Axiom Space) که مأموریت‌های سرنشین‌دار خصوصی را به ایستگاه فضایی بین‌المللی ترتیب می‌دهد، آماده شود.

همچنین، ویلادی به عنوان یک خدمه ذخیره برای ماموریت آینده آکسیوم حضور خواهد داشت. او پیشتر برای رزرو جای خود در این ماموریت که برای پایان سال ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده است، یک توافق اولیه را امضا کرد.

«مایکل کولگلازیر»(Michael Colglazier)، مدیرعامل اجرایی ویرجین گلکتیک، گفت: ما در حال راه‌اندازی اولین خط فضایی تجاری برای زمین با دو محصول پویا یعنی تحقیقات علمی و ماموریت‌های فضایی فضانوردان خصوصی هستیم. این فصل هیجان‌انگیز بعدی برای ویرجین گلکتیک به منظور نشان دادن نوآوری، عزم و تعهد در ارائه یک تجربه بی‌نظیر و واقعا متحول‌کننده است.

اولین سرنشینان پروازی که بلیتش ۲۲ میلیارد تومان قیمت دارد/ عکس

پانتالئونه کارلوچی

«پانتالئونه کارلوچی»(Pantaleone Carlucci)، یک خلبان و مهندس فنی از «شورای ملی تحقیقات ایتالیا» است که آزمایش‌هایی را به منظور تعیین معیارهای عملکرد انسان در طول پرواز به فضا انجام خواهد داد.

کارلوچی و سه خدمه دیگر در طول این پرواز ۹۰ دقیقه‌ای، آزمایش‌هایی مانند تجهیزات آزمایشی برای اندازه‌گیری تشعشعات کیهانی و همچنین مطالعه مواد گوناگون را در شرایط ریزگرانش انجام خواهند داد.

کابین هواگرد «وی‌اس‌اس یونیتی»(VSS Unity) فضاپیمای «اسپیس‌شیپ ۲»(SpaceShipTwo) که مسافران ویرجین گلکتیک را در خود جای می‌دهد، به یک آزمایشگاه علمی زیر مداری مناسب برای انجام دادن آزمایش‌ها تبدیل خواهد شد.

گلکتیک ۰۱ با دومین پرواز فضایی تجاری به نام «گلکتیک ۰۲» در اوایل اوت ۲۰۲۳ دنبال خواهد شد و پس از آن، پروازهای فضایی ماهانه پیش‌بینی می‌شود.

ویرجین گلکتیک، پرواز آزمایشی اخیر خود را در ماه مه انجام داد و خدمه متشکل از چهار کارمند شرکت را به بیش از ۵۰ مایل بالاتر از سطح زمین فرستاد.

اولین سرنشینان پروازی که بلیتش ۲۲ میلیارد تومان قیمت دارد/ عکس

آنجلو لاندولفی

سرهنگ دوم «آنجلو لاندولفی»(Angelo Landolfi) نیز آزمایش‌هایی را انجام خواهد داد، اما این آزمایش‌ها در زمینه عملکرد شناختی در شرایط ریزگرانش و مطالعه اختلاط مایع و جامد خواهند بود.

ویرجین گلکتیک در طول دهه گذشته، حدود ۸۰۰ بلیط را برای سفر فضایی خود فروخت که قیمت اولیه هر بلیط ۲۰۰ هزار دلار بود، اما اکنون قیمت بلیط برای هر نفر ۴۵۰ هزار دلار (حدود ۲۲ میلیارد تومان) است.

روش پرتاب ویرجین گلکتیک با شرکت‌هایی مانند «اسپیس‌ایکس»(SpaceX) و «بلو اوریجین»(Blue Origin) که پرتاب موشک‌های عمودی چشمگیر را مانند ناسا انجام می‌دهند، متفاوت است.

ویرجین گلکتیک از یک هواپیمای حامل به نام «وایت نایت ۲»(White Knight Two) با دو خلبان استفاده می‌کند که از باند فرودگاه بلند می‌شوند و سپس، ارتفاع زیادی می‌گیرند.

هنگامی که وایت نایت ۲ در ارتفاع کمتر از ۱۰ مایل قرار بگیرد، هواگرد فضایی سرنشین‌دار وی‌اس‌اس یونیتی را آزاد می‌کند که با موتور موشک روشن می‌شود و حتی بالاتر می‌رود.

وی‌اس‌اس یونیتی قادر است با طی کردن بیش از ۸۰.۵ کیلومتر فاصله از سطح دریا، به مرز فضا که توسط نیروی هوایی آمریکا و ناسا تعریف شده است، برسد، اما نمی‌تواند بالاتر از «خط کارمان»(Kármán line) برود که مرز فضایی تعریف‌شده «فدراسیون بین‌المللی هوانوردی»(FAI) در فاصله ۱۰۰ کیلومتری است.

اولین سرنشینان پروازی که بلیتش ۲۲ میلیارد تومان قیمت دارد/ عکس

کالین بنت

آخرین نفر از چهار خدمه، «کالین بنت»(Colin Bennett) مربی فضانوردی شرکت ویرجین گلکتیک است که وظیفه مهمی را بر عهده دارد. او باید اطمینان یابد که کیفیت تجربه سفر با وی‌اس‌اس یونیتی چگونه است.

همچنین، بنت مسئول آموزش و آماده‌سازی مسافران است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml