از شرکت علی بابا تا استاد مدعو دانشگاه توکیو شدن

 بنیانگذار علی بابا، به عنوان استاد مدعو در دانشگاه توکیو مشغول تدریس شد.

دانشگاه توکیو اعلام کرد: جک ما، بنیانگذار گروه علی بابا به عنوان استاد مدعو در کالج توکیو، یک سازمان جدید که توسط دانشگاه توکیو اداره می‌شود، دعوت شده است.

این دانشگاه اعلام کرده که مدت انتصاب جک ما به عنوان شناخته‌شده ترین کارآفرین چین در پایان اکتبر به پایان می رسد، اما این قرارداد به صورت سالانه قابل تمدید است.

در این کالج، جک ما در زمینه‌هایی از جمله مشاوره در مورد موضوعات مهم تحقیقاتی و سخنرانی در مورد مدیریت و راه اندازی کسب و کار مشغول خواهد شد.

کالج توکیو در سال ۲۰۱۹ تأسیس شد تا به عنوان رابط بین دانشگاه توکیو و محققان و مؤسسات تحقیقاتی خارج از کشور عمل کند.

علی‌ بابا بزرگترین شرکت خرده فروش جهان و در لیست بزرگترین شرکت‌های تجارت الکترونیک دنیا جای دارد. در سال ۲۰۲۰ این شرکت مقام پنجم بزرگترین شرکت هوش مصنوعی را به خود اختصاص داد. شرکت علی‌بابا یکی از بزرگترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری و همچنین سرمایه پر خطر است. این شرکت میزبان بزرگترین بازارها است.

سپتامبر ۲۰۱۸ میلادی بود که جک ما اعلام کرد که از علی‌بابا بازنشست خواهد شد و قصد دارد به کارهای خیر خواهانه، آموزشی و محیط زیستی بپردازد. همان سال دنیل ژانگ به جایگاه او در مدیر عاملی علی‌بابا دست یافت.

وی در سال ۲۰۱۹ میلادی براساس فهرست‌بندی مجلهٔ فوربز یکی از قدرت‌مندترین افراد جهان بود که در ردهٔ ۲۱ این فهرست جای گرفت و همچنین در شرکت‌های نوپا به‌عنوان یک الگو شناخته می‌شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml