بیت‌کوین طی ۳ ماه گذشته دو برابر شد؟

قیمت بیت کوین در حالی برای اولین بار از ماه ژوئن به بالای ۳۰۰۰۰ دلار رسیده است که سرمایه گذاران نسبت به سیاست‌های پولی فدرال رزرو (بانک مرکزی) آمریکا در آستانه انتشار داده‌های کلیدی تورمی در روزهای آینده خوشبین تر شده‌اند.

قیمت بیت کوین در حالی برای اولین بار از ماه ژوئن به بالای ۳۰۰۰۰ دلار رسیده است که سرمایه گذاران نسبت به سیاست های پولی فدرال رزرو (بانک مرکزی) آمریکا در آستانه انتشار داده‌های کلیدی تورمی در روزهای آینده خوشبین تر شده‌اند.

به گفته پایگاه اینترنتی کوین دسک، این ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازار در روز دوشنبه به ۳۰,۴۳۸ دلار رسید، اما بعداً در حدود ساعت ۰۹:۲۰ روز سه شنبه به وقت گرینویچ کاهش یافت و به ۳۰,۰۵۱ دلار رسید.

بر اساس این گزارش، بیت کوین از اول ژانویه تا کنون بیش از ۸۰ درصد رشد داشته است. پس از سال پرتلاطم ۲۰۲۲ که شاهد نابودی نزدیک به ۱.۴ تریلیون دلار از بازار ارزهای دیجیتال در میان ورشکستگی‌ها در این بخش بود، بیت کوین سال ۲۰۲۳ را با قیمت حدود ۱۶۶۰۰ دلار آغاز کرد.

بیت کوین به زیر ۲۰ هزار دلار سقوط کرد

کارشناسان رمزارز می گویند که بیت کوین پس از عبور از آستانه روانی ۳۰۰۰۰ دلار احتمالاً رشد بیشتری خواهد داشت، به خصوص اگر انتظارات بازار از کاهش سیاست پولی فدرال رزرو آمریکا به واقعیت تبدیل شود.

جیمز لَویش، یکی از مدیران و شرکای “صندوق فرصت بیت کوین”، در گفتگو با سی‌ان‌بی‌سی گفت که گمانه‌زنی‌هایی در میان معامله‌گران وجود دارد مبنی بر اینکه داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده که به زودی منتشر می‌شود “می‌تواند در سطحی قرار گیرد که موجب شود فدرال رزرو در مورد توقف افزایش نرخ‌ (بهره بانکی) در جلسه بعدی فکر کند که به افزایش ارزش دارایی‌هایی مانند بیت کوین کمک می کند.”

پس از تحولات اخیر در بازار سهام که ناشی از بحران بانکی ایالات متحده بود، برخی از تحلیلگران پیشنهاد کردند که بیت کوین احتمالاً به عنوان یک “بهشت امن” برای سرمایه گذاران جذابیت فزاینده ای پیدا می کند.

باب راس، یکی از بنیانگذاران شبکه سولوجنیک Sologenic، یک سیستم مبتنی بر بلاک چین برای توکن سازی دارایی‌ها، در این باره گفت: در حالی که دوره ۲۰۲۰-۲۰۲۱ به عنوان لحظه پیشرفت بیت کوین تلقی می شد، زمان کنونی واقعاً نشان دهنده (حرکت) صعودی آن در صحنه جهانی به عنوان یک دارایی بزرگ است.

وی افزود: در میان افزایش بی‌ثباتی ژئوپلیتیک، سیستم‌های بانکی متزلزل و نگرانی‌های فزاینده پیرامون ارزهای ذخیره، بیت کوین به عنوان پناهگاه قابل اعتمادی که بسیاری پیش‌بینی می‌کردند ظاهر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml