بیت کوین به اوج ۶۰۰۰۰ دلار رسید

اکو ایران: بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته توانسته است حدود ۴ هزار دلار به ارزش خود اضافه کند و از مرز ۶۰ هزار دلار عبور کند.

به گزارش اخبار تایمز، بیت کوین توانست برای اولین بار از نوامبر ۲۰۲۱ از مرز ۶۰۰۰۰ دلار عبور کند.

بر اساس گزارش کوین تلگراف، بزرگترین ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۶ درصد رشد قیمت داشته است. بیت کوین در روز چهارشنبه (۹ مارس) توانست به سطح ۶۳۹۱۵ دلار صعود کند.

محبوب ترین ارز دیجیتال جهان در چهار روز گذشته بیش از ۱۳ درصد رشد قیمت را ثبت کرده است. بیت کوین در ژانویه ۳۷ درصد ارزش خود را افزایش داد. این ارز دیجیتال آخرین بار در ۱۲ نوامبر ۲۰۲۱ بالای ۶۰۰۰۰ دلار معامله شد و سپس در یک روند نزولی، این ارز دیجیتال افت تاریخی را تجربه کرد و در اوایل آوریل ۲۰۲۲ به زیر ۲۰۰۰۰ دلار رسید.

روند صعودی قیمت بیت کوین دو روز پس از رکورد حجم معاملات روزانه بیت کوین در صندوق های قابل معامله در بورس این ارز دیجیتال رخ داده است. روز دوشنبه (۱۶ اسفند) حجم معاملات روزانه این صندوق ها به رکورد ۲.۴ میلیارد دلار رسید.

در حال حاضر عملکرد درخشان بیت کوین از نظر قیمت به رویداد هاوینگ پیش رو نسبت داده می شود که طی آن فعالیت های مربوط به خرید بیت کوین به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت. نصف شدن یک رویداد بزرگ است که تقریباً هر چهار سال یکبار اتفاق می‌افتد، جایی که پاداش استخراج‌کنندگانی که تراکنش‌ها را تأیید می‌کنند و آنها را به بلاک چین اضافه می‌کنند به نصف کاهش می‌یابد. هدف از این مکانیسم که در طراحی بیت کوین رمزگذاری شده است، توقف ایجاد بیت کوین های جدید و کمیاب تر کردن این ارز دیجیتال است. همانطور که کاهش تولید طلای جدید است.

نصف شدن بیت کوین با کاهش عرضه این ارز دیجیتال در بازار همراه است و پس از آن به طور کلی ارزش بیت کوین افزایش می یابد. چهارمین رویداد نیمه هاوینگ در آوریل یا می ۲۰۲۴ برگزار می شود.

آخرین قیمت بیت کوین و اتریوم

بر اساس داده های سایت Investing، قیمت بیت کوین در روز چهارشنبه (۹ مارس) از ۵۶۷۰۴ دلار تا ۶۳۹۱۵ دلار متغیر بود. این ارز دیجیتال تا ساعت ۲۲:۰۰ به وقت ایران حدود ۶۰۷۰۰ دلار معامله می شد. تغییرات قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن حدود ۴ هزار دلار افزایش یافته است. ارزش تراکنش های بزرگترین ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۶۹.۹۸ میلیارد دلار بوده و ارزش این ارز دیجیتال نسبت به هفته گذشته بیش از ۱۸ درصد افزایش داشته است.

علاوه بر این، قیمت اتریوم در همان روز از ۳۱۸۳ دلار به ۳۴۸۲ دلار در نوسان بود. این ارز دیجیتال تا ساعت ۲۲:۰۰ به وقت ایران حدود ۳۳۰۰ دلار معامله می شد. تغییر قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن حدود ۶۰ دلار افزایش یافته است. حجم معاملات این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹.۳۶ میلیارد دلار بوده و ارزش اتریوم نسبت به هفته گذشته ۱۳ درصد افزایش یافته است.

منبع اکو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml