بیت کوین در آستانه ۴۸ هزار دلار؛ آیا رکورد نزدیک است؟

اکو ایران: بیت کوین روز جمعه توانست به مرز ۴۸۰۰۰ دلار نزدیک شود و در یک روند صعودی عمده قرار گرفت. اتریوم نیز شاهد افزایش ارزش بوده است.

به گزارش اخبار تایمز، قیمت بیت کوین در روز جمعه (۲۰ بهمن) به حدود ۴۸ هزار دلار رسید و به بالاترین سطح ثبت شده در ژانویه نزدیک شد.

به گزارش کوین تلگراف، این افزایش قیمت قابل توجه که با کاهش خروج سرمایه از صندوق قابل معامله شرکت Grayscale همراه است، نشان دهنده علاقه سرمایه گذاران به این ارز دیجیتال است. در عین حال، شاخص S&P 500 آمریکا با رسیدن به نقطه عطف مهم ۵۰۰۰ واحدی برای اولین بار تاریخ ساز شد که حاکی از یک دستاورد قابل توجه در بازار سهام آمریکا است.

تحلیلگران حرکت مثبت در بازار سهام و ارزهای دیجیتال را به احساسات صعودی غالب در بین سرمایه گذاران نسبت می دهند. آنها پیش‌بینی می‌کنند که این احساسات، همراه با رویداد نصف‌سازی بیت‌کوین و مجوز احتمالی صندوق‌های قابل معامله در بورس اتریوم، می‌تواند به ادامه افزایش قیمت‌ها کمک کند. با نگاهی به آینده، معامله گران بر اهمیت حفظ سطوح پشتیبانی بالای ۴۳۰۰۰ دلار برای بیت کوین به منظور حفظ مسیر صعودی ارز دیجیتال تاکید می کنند.

حتی با وجود اینکه قیمت بیت کوین برای بیش از ۱۵۰ روز در محدوده مشخصی باقی ماند، گمانه زنی هایی در بین ناظران بازار وجود دارد که چگونه این الگو می تواند تحت تاثیر رویداد نصف شدن برنامه ریزی شده برای آوریل باشد. این رویداد که تقریباً هر چهار سال یکبار اتفاق می‌افتد، پاداش دریافتی ماینرها برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها در شبکه بیت‌کوین را کاهش می‌دهد.

آخرین قیمت بیت کوین و اتریوم

بر اساس داده های سایت Investing، قیمت بیت کوین در روز جمعه (۲۰ فوریه) بین ۴۵۲۵۴ تا ۴۷۸۶۷ دلار بود. این ارز دیجیتال تا حدود ساعت ۲۲:۰۰ به وقت ایران با قیمتی بیش از ۴۷۸۰۰ دلار معامله می شد. تغییر قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن حدود ۲۸۰۰ دلار افزایش یافته است. ارزش تراکنش های بزرگترین ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۹۱.۳۵ میلیارد دلار بوده و ارزش این ارز دیجیتال نسبت به هفته گذشته ۱۱ درصد افزایش یافته است.

علاوه بر این، قیمت اتریوم در همان روز از ۲۴۱۹ دلار به ۲۵۲۱ دلار در نوسان بود. این ارز دیجیتال تا ساعت ۲۲:۰۰ به وقت ایران در حدود ۲۵۰۰ دلار معامله می شد. تغییر قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن حدود ۷۰ دلار افزایش یافته است. حجم معاملات این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۶۸.۱۲ میلیارد دلار بوده و ارزش اتریوم نسبت به هفته گذشته ۹ درصد افزایش داشته است.

منبع اکو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml