تئاتر شهر یک موزه زنده است؛ آن را پاس بداریم

یک مدرس دانشگاه و کارگردان تئاتر معتقد است مجموعه تئاتر شهر به مثابه یک موزه زنده است که محیط پیرامونی اش می بایست از نگاه زیباشناسانه تری نسبت به وضعیت بحرانی کنونی برخوردار باشد.

 رحمت امینی مدرس دانشگاه، کارگردان و پژوهشگر تئاتر با اشاره به وضعیت نابسمان محیط پیرامونی مجموعه تئاتر شهر گفت: تئاترشهر برای اهالی تئاتر یک قطب مهم تئاتر در تهران و شاید تمام ایران باشد که همواره برای هنرمندان و تماشاگران عرصه نمایش محلی ارزشمند تلقی می شود.

وی افزود: من برای بهبود وضعیت پیرامونی این مجموعه پیشنهادی ندارم اما براین باورم که محیط پیرامونی تئاتر شهر باید در شأن تماشاگران و هنرمندان عرصه تئاترباشد. این مکان زیبا نه تنها یک مجموعه برای اجرای تئاتر که مثابه یک موزه زنده تئاتر است که همچنان اثر خلق می کند. بنابراین باید در محیط پیرامونی و حریمش اتفاقات زیباشناسانه تری بیفتد.

شایان ذکر است طی روزهای اخیر تعدادی از هنرمندان شاخص عرصه تئاتر ضمن انتقاد از وضعیت فعلی حریم مجموعه تئاترشهر خواستار رسیدگی فوری مدیران و نهادهای مختلف در این زمینه شده اند که طی روزهای پیش رو مصاحبه و گفتگوهای این هنرمندان درباره شریط فعلی حریم تئاتر شهر منتشر خواهد شد.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml