تتر ۶۱ هزار تومانی شد / بازارساز بازار را دستکاری کرد؟

قیمت دلار امروز با رشد بیش از هزار تومانی در کریدور ششم بازگشایی شد. روند افزایشی قیمت این اسکناس در حالی که معامله‌گران انتظار تعیین تکلیف انتخابات ریاست‌‌جمهوری را می‌کشند متاثر از رشد تقاضا و سیگنال‌هایی نظیر بازگشت پیمان‌سپاری ارزی برای تمام کالاهای صادراتی است.

Screenshot 2024-06-24 at 12.07.10 PM

روند افزایشی قیمت دلار با رشد پلکانی همراه است و بازگشایی این اسکناس در کریدور ششم متاثر از رشد تقاضای ورودی به بازار است. معامله‌گران، علاوه بر سیگنال‌هایی نظیر بازگشت پیمان‌سپاری ارزی برای تمام کالاهای صادراتی، رشد تقاضای درهم را لیدر تعیین قیمت در بازار ارز می‌دانند.

بازارساز بازار را دستکاری کرد؟

در حالی که کارشناسان اقتصادی هفته آرامی را برای دلار پیش‌بینی کرده بودند برخی از فعالان بازار ارز دلیل این رشد قیمت را بازی بازارساز با دلار برای نوسان‌گیری در روزهای انتظاری بازار می‌دانند. معامله‌گران می‌گویند بازارساز در روزهای منتهی به برگزاری انتخابات قیمت دلار را دستکاری می‌کند تا تقاضا افزایشی شود و به یکباره دلار با کاهش ارزش خریداران عجول را متضرر خواهد کرد.

باید در نظر داشت کارشناسان اقتصادی دست بازارساز را پر می‌دانند و معتقدند این اسکناس با نوسان محدودی همراه است و همچنان در روند صعودی قرار نگرفته است. آنها تا مشخص شدن نتیجه انتخابات هرگونه پیش‌بینی برای دلار را سخت می‌دانند.

تتر ۶۱ هزار تومانی شد

گفتنی است قیمت درهم امروز روی رقم ۱۶ هزار و ۵۵۰ تومانی ایستاده و نسبت به روز یکشنبه ۲۵۰ تومان رشد کرده است. قیمت تتر با رشد هزار و ۵۰۰ تومانی با قیمت دلار تراز شد و به کریدور ۶۰ هزار تومانی ورود کرد. در لحظه نگارش این گزارش تتر روی رقم ۶۱ هزار تومانی ایستاده است.

شایان ذکر است اسکناس دلار روز دوشنبه با رقم ۴۶ هزار و یک تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۲ هزار و ۹۵۲ تومانی عرضه شد و تغییر قیمت نداشت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml