آیا تخم مرغ گران شده است؟/ قیمت هر شانه ۳۰ عددی و تخم مرغ بسته بندی شده را ببینید

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن با تاکید بر اینکه در بازار تخم مرغ افزایش قیمت نداشته ایم و گران فروشی وجود ندارد، گفت: تغییر جزئی قیمت ها در حال حاضر به دلیل افزایش مصرف و همچنین جبران هزینه های تولیدکنندگان است. و به هیچ عنوان گران فروشی محسوب نمی شود.

به گزارش اخبار تایمز؛ رصد بازار نشان می دهد که قیمت تخم مرغ در چند روز اخیر افزایش یافته است. در حالی که چند روز پیش هر تخم مرغ در سوپرمارکت های مرکز شهر ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان بود، اکنون به ۴۵۰۰ تومان رسیده است. این در حالی است که برخی مغازه ها تخم مرغ را تا ۵ هزار تومان می فروشند.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی طیور میهن در پاسخ به اینکه دلیل افزایش قیمت تخم مرغ در روزهای اخیر چه بوده است؟ وی به همشهری آنلاین گفت: افزایش قیمت نداشته ایم زیرا در نیمه اول سال مصرف تخم مرغ کاهش می یابد و با کاهش مصرف، واحدهای مرغداری با ضرر زیادی تولید می کنند، یعنی در واقع تولیدکنندگان ما در فصل بهار و تابستان محصولات خود را زیر قیمت مصوب به فروش می‌رسانند.» دولت قبلاً اعلام کرده که عرضه خواهند کرد. الان هم تخم مرغ به قیمت مصوب نرسیده ولی ضرر تولیدکننده نسبت به ماه های قبل کاهش پیدا کرده است.

محمد مرادی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت نداشته ایم و گران فروشی نداریم، گفت: تغییر جزئی قیمت ها در حال حاضر به دلیل افزایش مصرف و همچنین جبران هزینه های تولیدکنندگان است و در هیچ کدام گران فروشی محسوب نمی شود.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداری میهن درباره علت تفاوت قیمت تخم مرغ در مغازه ها و سوپرمارکت های سطح شهر گفت: مشکل از مغازه داران است و شبکه بازرسی و نظارت بر بازار نیز باید به این موضوع رسیدگی کند.

مرادی درباره قیمت تخم مرغ درب مرغداری ها گفت: هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ها و واحدهای تولیدی را با قیمت ۴۵ تا ۴۷ هزار تومان به فروش می رسانیم.

تخم‌مرغ گران می‌شود؟

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن در مورد احتمال افزایش قیمت تخم‌مرغ در فصل سرد سال بیان کرد: در حال حاضر ما در پرمصرف‌ترین ماه سال که شهریور است قرار داریم و از نظر میزان مصرف تخم‌مرغ در اوج هستیم چون بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها نزدیک است و مصرف تخم‌مرغ در بخش صنعتی بسیار بالاست با این وجود در شرایط فعلی تولید بیشتر از نیاز است و هیچ کمبودی در این بخش نداریم.

مرادی ادامه داد: بر این اساس با توجه به اینکه در تولید تخم‌مرغ کمبودی نداریم فعلا برنامه‌ای برای افزایش قیمت هم نداریم مگر اینکه قیمت مواد اولیه و نهاده‌ها دستخوش تغییر شود که در آن صورت ما هم درخواست افزایش قیمت را خواهیم داد.

جدول قیمت تخم‌مرغ در بازار

در حال حاضر، قیمت شانه تخم‌مرغ بسته‌بندی ۳۰ عددی در میادین میوه و تره‌بار ۱۰۳ تا ۱۰۵ هزار تومان است. همچنین، بر اساس نرخنامه سازمان میادین میوه و تره‌بار، قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ غیر بسته‌بندی ۵۴ هزار و ۵۰۰ تومان است. قیمت شانه ۳۰ عددی تخم‌مرغ در سوپرمارکت‌های مرکز شهر هم ۱۲۰ هزار تومان است. در جدول زیر، قیمت تخم‌مرغ‌های بسته‌بندی شده در بازار آمده است.

برند

تعداد

قیمت‌ها به تومان

یامور

۶ عددی

۲۹.۸۰۰

تلاونگ

۶ عددی

۳۳.۰۰۰

آذر آی مرغ

۹ عددی

۴۹.۵۰۰

صمدپور

۱۲ عددی

۶۶.۰۰۰

زرده طلایی

۱۵ عددی

۷۴.۶۰۰

صمدپور

۱۵ عددی

۸۲.۶۰۰

حسام

۲۰ عددی

۹۹.۵۰۰

تلاونگ

۲۰ عددی

۹۸.۰۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml