تقاضا برای خرید تلفن همراه کاهش یافت

ایسکا نیوز نوشت: افزایش قیمت تلفن‌همراه و لوازم الکترونیک این بازار را با رکود همراه کرده تا جایی که رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری، تلفن‌همراه و لوازم جانبی تهران می‌گوید فروش لوازم الکترونیک ۳۰ درصد کاهش یافته است.

تقاضا برای خرید تلفن همراه کاهش یافت

بررسی‌های میدانی از فروشگاه‌های تلفن‌همراه و لوازم صوتی و تصویری حاکی از خلوتی بازار و کاهش تقاضا است.

در همین خصوص محمدرضا رمضان، رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری، تلفن‌همراه و لوازم جانبی تهران، در گفت‌وگو با میزان گفت: همواره با افزایش قیمت ارز شایعاتی مبنی بر عدم عرضه کالاهای الکترونیک در بازار منتشر می‌شود که این اخبار کاملا نادرست است.

به گفته وی فروشندگان واردات خود را انجام می‌دهند و بدون در نظر گرفتن نوسان ارز با توجه به نیاز و کشش بازار و حتی در برخی موارد با ضرر و زیان کالاهای خود را عرضه می‌کنند.

رمضان همچنین افزود: کالاهای الکترونیک وابسته به فناوری روز هستند و به همین دلیل فروشندگان نمی‌توانند آن را احتکار کنند، زیرا تقریبا هر ۲ ماه یکبار سری جدید و به‌روز کالاها وارد بازار جهانی و مدل‌های موجود، کهنه می‌شوند.

وی در ادامه با تاکید به عدم خرید تلفن‌همراه از دستفروشان گفت: تلفن‌همراه یک کالای سنددار است و باید حتما از مغازه‌های دارای مجوز کسب معتبر خریداری شود.

رمضان افزود: دستفروشان تنها می‌توانند کالاهای جانبی که نیاز به سند و مالکیت ندارند، بفروشند و مردم باید به این نکته توجه ویژه داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

۳۵۲۱۷

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml