کاهش ۵ دلاری طلا پس از تقویت دلار

قیمت طلا در بازارهای جهانی با تقویت ارزش دلار با ۵ دلار و ۶۸ سنت کاهش به ۱۹۸۲.۱۰ دلار در هر اونس رسید.

 قیمت طلا در روز جمعه با تقویت ارزش دلار در آستانه انتشار آمارهای نرخ تورم آمریکا کاهش یافت، اما تنش‌های اقتصادی سبب شد تا امنیت طلا برای سرمایه‌گذاری برای دومین ماه متوالی مورد توجه قرار بگیرد و این فلز گران‌بها در مسیر ثبت دومین ماه متوالی افزایشی قرار بگیرد.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۵ دلار و ۶۸ سنت کاهش ۱۹۸۲.۱۰ دلار فروخته شد، اما در مسیر ثبت افزایش ۰.۸ درصدی در این ماه قرار گرفته است.

ریکاردو اونجلیستا، تحلیلگر ارشد در «اکتیوترد» گفت، در حالی‌که چشم‌انداز یک افزایش دیگر نرخ بهره بر قیمت طلا فشار کاهشی وارد می‌کند، قیمت طلا طی یک ماه گذشته به علت تضعیف دلار و جذابیت طلا در نتیجه نگرانی در مورد رکود اقتصادی و ادامه بحران بانکی آمریکا، تقویت شده است.

اوانجلیستا افزود: «وخامت ناگهانی در بحران بخش بانکی می‌تواند باعث هجوم به طلا به عنوان منبع امن سرمایه‌گذاری و احتمالا افزایش قیمت آن به بیش از  رکوردهای قبلی شود.»

طلا در نیمه ماه آوریل به دنبال بحران بانکی به رقم بی سابقه ۲۰۴۸.۷۱ دلار در هر اونس رسید.

تمرکز سرمایه‌گذاران اکنون بر روی آمارهای شاخص هزینه‌های مصرف شخصی آمریکا در ماه مارس است که در ساعت ۱۲:۳۰ به وقت گرینویچ منتشر خواهد شد.

به میزان زیادی انتظار می‌رود که بانک مرکزی آمریکا در نشست دوم و سوم ماه می یعنی چند روز دیگر، نرخ بهره را ۰.۲۵ درصد افزایش دهد. افزایش نرخ بهره هزینه‌های نگهداری طلا که دارایی بدون بهره است بالا می‌برد.

روپرت رولینگ، تحلیلگر Kinesis Money در یادداشتی نوشت، سرمایه‌گذاران طلا امیدوارند که فدرال رزرو در این چرخه فعلی  (افزایش نرخ بهره) به آخرین افزایش نزدیک شود.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml