تمام اما و اگرهای سقوط/ تیم شهر اولین‌ها اصلاً شرایط خوبی ندارد

تمام اما و اگرهای سقوط/ تیم شهر اولین‌ها اصلاً شرایط خوبی ندارد

در هفته های پایانی لیگ علاوه بر قهرمان تکلیف دو تیم سقوط کننده انتهای جدول نیز مشخص می‌شود.

تمام اما و اگرهای سقوط/ تیم شهر اولین‌ها اصلاً شرایط خوبی ندارد

ایمان گودرزی؛ تیم شهر اولین‌ها اصلاً شرایط خوبی در جدول ندارد و بقای آنها در لیگ دست خودشان هم نیست. نفتی‌های مسجدسلیمان چهار امتیاز با همنام آبادانی و پنج امتیاز هم با مس کرمان فاصله دارند.
شاگردان ابراهیم اشکش اگر تمام بازی‌های‌شان را هم با پیروزی پشت سر بگذارند آن‌وقت باید منتظر نتایج دو تیم دیگر این جدول باشند. آنها در اولین بازی از سپاهانی پذیرایی می‌کنند که در بازی قبلی دو امتیاز فوق‌العاده حساس را از دست داده اما همچنان به کسب عنوان قهرمانی امیدوار است. همین یک نکته سخت بودن بازی را برای جنوبی‌ها نشان می‌دهد. سپاهان اگر امتیاز از دست بدهد شاید دیگر دستش به جام نرسد.

شاید ساده‌ترین بازی برای آنها در این سه هفته پایانی، مقابل آلومینیوم باشد. اما سه امتیاز این بازی زمانی اهمیت پیدا می‌کند که دو تیم دیگر این جدول در مصاف با حریفان‌شان امتیاز نگیرند. به طور مثال اگر مس کرمان و صنعت نفت موفق به شکست تراکتور و استقلال شوند آن وقت سقوط مسجدسلیمان قطعی است.
احتمال دیگر این است اگر مس و صنعت نفت در بازی بیست و هشتم به تساوی دست پیدا کنند، در آن صورت نفتی‌های مسجدسلیمان باید هر دو بازی بعدی‌شان را ببرند. این تیم در آخرین بازی میزبان ملوان خواهد بود که اگر به امتیاز نیاز داشته باشند یکی از سخت‌ترین بازی‌های‌شان می‌شود. خلاصه اینکه شاگردان اشکش برای اینکه کارشان به اشک و حسرت کشیده نشود فقط باید ببرند. شرایط این تیم نسبت به دو تیم دیگر به مراتب سخت‌تر و حساس‌تر است.

صنعت نفت؛ برزیلی‌ها در انتظار معجزه
پیروزی مقابل نساجی و باخت مس در دربی استان کرمان، بیش از گذشته هواداران صنعت نفت آبادان را امیدوار به بقا کرد. شاگردان عبدالله ویسی در اولین بازی از سه هفته پیش رو میهمان استقلال هستند. مسابقه‌ای که سه امتیازش بعد از شکست‌شان در دربی پایتخت اهمیت بسیار زیادی دارد. بدون تردید هواداران استقلال تا جایی که اجازه حضور داشته باشند به ورزشگاه می‌آیند. اما اگر سه امتیاز در تهران نماند آن وقت معادلات در بالا و پایین جدول به هم می‌خورد. برزیلی‌ها که در انتظار معجزه هستند در هفته ماقبل پایانی و برای آخرین مرتبه در فصل جاری میزبان ذوب‌آهن هستند. شک نکنید هواداران متعصب آبادانی، ورزشگاه تختی را پر خواهند کرد. عبدالله ویسی که به‌دنبال بقای تیمش در لیگ برتر و حفظ سهمیه این تیم بوده فقط باید برنده به رختکن برود.

مس کرمان؛ لبه پرتگاه
مس کرمان که تا همین چند هفته پیش اصلاً به سقوط فکر نمی‌کرد اما بعد از دو شکست متوالی مقابل نفت آبادان و پرسپولیس بیش از پیش خطر سقوط را احساس کرد. ضمن اینکه با باخت این هفته‌شان در دربی کرمان یکی از گزینه‌های سقوط شدند. سه بازی تیم فرزاد حسین‌خانی نسبت به دو تیم دیگر سخت‌تر است. مسی‌ها در اولین بازی میزبان تراکتوری هستند که با نتایج فوق‌العاده‌شان به‌دنبال کسب سهمیه هستند. آنها با توجه به دو بازی صنعت نفت و نفت مسجدسلیمان باید از این امتیاز خانگی نهایت استفاده را ببرند چون دو بازی دیگرشان سخت‌تر می‌شود. ملوان که در هفته پایانی با تیم انتهای جدول بازی دارد در هفته ماقبل پایانی از مس کرمان پذیرایی می‌کند. آخرین روز لیگ هم برای حسین‌خانی بسیار سخت خواهد بود چرا که آنها در نقش جهان با سپاهانی روبه‌رو می‌شوند که اگر در آن روز برای قهرمانی به سه امتیاز نیاز داشته باشند ۹۰ دقیقه سخت را برای مسی‌ها رقم می‌زنند. نتیجه اینکه شاید با انجام بازی‌های هفته بیست و هشتم تکلیف یک تیم سقوط‌کننده مشخص شود. از طرفی دو تیم سپاهان و ملوان به‌دلیل رویارویی‌شان با دو تیم از سه تیم انتهای جدول نقش تعیین‌کننده در سرنوشت سقوط دارند.

۲۵۷ ۲۵۱

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml