توافقات دلاری پشت پرده اجاره و خرید مسکن در یوسف آباد+ جدول

بررسی ها نشان می دهد اگر چه ورود دلار به عرصه خرید وفروش ملک و اجاره واحدهای مسکونی وجاهت قانونی ندارد اما مالکان واحدهای مسکونی در برخی از مناطق تهران تنها با دلار معامله می کنند.

 

 

بررسی‌ها نشان می‌دهد اگر چه ورود دلار به عرصه خرید و فروش ملک و اجاره واحدهای مسکونی وجاهت قانونی ندارد اما مالکان واحدهای مسکونی در برخی از مناطق تهران تنها با دلار معامله می‌کنند. محدوده یوسف آباد یکی از همین مناطقی است که مالکان پیش از اجاره واحدهای مسکونی یا فروش آن به خریداران شرط می کنندکه واحد را فقط با دلار و یا یورو معامله می‌کنند.

یوسف آباد منطقه گران برای اجاره و خرید

یک مشاور املاک در خیابان یوسف آباد به مهر گفت: این محدوده بیشتر تجاری است ولی قیمت‌های مسکونی نسبت به سایر مناطق نزدیک این منطقه گران‌تر بوده است به عنوان مثال به دلیل بالابودن متراژ واحدهای مسکونی حد اقل باید متری ۱۰۰ میلیون تومان برای خرید یک واحد مسکونی پرداخت کنید.

این مشاور املاکی درخصوص وضعیت اجاره بها گفت: در این منطقه اجاره بها بالا است و کمترین اجاره ماهی ۱۰ میلیون است چرا که املاک تجاری است و حتی برخی‌ها واحدهای مسکونی را برای کارهای تجاری اجاره می‌کنند مردم برای خرید و اجاره در این منطقه زیاد به سایت‌های خرید و فروش اهمیتی نمی‌دهند.

توافقات دلاری پشت پرده

یکی دیگر از مشاورین املاک این محله به مهر گفت: در حال حاضر خرید و فروش به سختی انجام می‌شود و بازار در رکود به سر می‌برد؛ به نظر فصل خوبی برای خرید و فروش نیست.

وی در ادامه درخصوص وضعیت اجاره بها نیز گفت: اجاره بها هم تحت تأثیر تورم است و بیشتر صاحبخانه ها ترجیح خرید می‌دهند تا دلار برای اجاره ماهانه دریافت کنند و این امر در قولنامه‌ها نوشته نمی‌شود اما در پشت پرده توافقات چنین است و از سوی دیگر صاحبخانه ترجیح می‌دهد قبل از اینکه به مشاورین املاک بیایند توافق کنند.

خرید مسکن

محله متراژ (قیمت‌ها به تومان می‌باشد) سن بنا
قزل قلعه ۱۱۹ الی ۱۳۷ میلیون ۹۸ الی ۱۴۰۲
امیرآباد ۸۰ الی ۱۱۲ میلیون قبل از ۷۰ الی ۱۴۰۰
یوسف آباد ۱۱۶ الی ۱۸۵ میلیون ۸۹ الی ۱۴۰۱
جهاد ۱۰۲ الی ۱۲۰ میلیون ۸۴ الی ۹۱

اجاره بها

محله متراژ اجاره بها (قیمت‌ها به تومان می‌باشد) رهن (قیمت‌ها به تومان می‌باشد)
قزل قلعه ۱۰۰ ۱۰ الی ۲۵ میلیون ۲۵۰ الی ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون
امیر آباد ۱۹۵ ۸ الی ۱۲ میلیون ۲۵۰ الی ۱ میلیارد
یوسف آباد ۱۰۰ ۱۰ الی ۳۰ میلیون ۳۰۰ الی ۱ میلیارد
جهاد ۱۱۰ ۶ الی ۱۴ میلیون ۳۵۰ الی ۸۵۰ میلیون

 

 

 

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml