حتی یک روز تاخیر هم در ماجرای ساماندهی حریم تئاتر شهر دیر است

یک بازیگر شناخته شده تئاتر، سینما و تلویزیون معتقد است ضرورت ساماندهی حریم تئاتر شهر به شکلی است که حتی یک لحظه دیرتر اقدام کنیم شرایط نابسامان محیط پیرامونی این مجموعه بدتر می شود.

به گزارش رکنا به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، محمد حاتمی بازیگر شناخته شده تئاتر، سینما و تلویزیون ضمن تاکید بر ضرورت آغاز عملیات ساماندهی حریم تئاتر شهر از نابسامانی های پیش آمده در محیط پیرامونی مجموعه توضیح داد: مجموعه تئاتر شهر در سال های نه چندان دور حریم داشت و اگر منظور ما از «حریم» همان «حفاظت» از مجموعه است که باید بگوییم متاسفانه دیگر وجود ندارد.

وی افزود: ضرورت وجود یک حریم مشخص برای محیط پیرامونی مجموعه ای چون تئاترشهر امری اجتناب ناپذیر است که متاسفانه سال ها پیش بنا به تصمیماتی برداشته شد اما اکنون با توجه به شرایط بسیار نابسامانی که در محیط خارجی تئاتر شهر پیش آمده اجرای عملیات تعیین حریم همانند دیگر مجموعه های فرهنگی مانند تالار وحدت بسیاری ضروری به نظر می آید چراکه اینجا یک مجموعه فرهنگی است که هم برای شهروندان دوستدار فرهنگ و هنر و هم برای اهالی تئاتر بسیار ارزشمند است.

این بازیگر باسابقه تئاتر در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد: شاید تا به امروز توجه به ماجرای حریم ضرورتی نداشت ولی اگر اکنون تصمیم و اراده ای برای این موضوع وجود دارد، باید هرچه زودتر کار آغاز شود چراکه به نظر من حتی یک لحظه تاخیر در این تصمیم دیر است. موضوع تعیین و آغاز عملیات اجرایی در این زمینه امری ضروری و اجتناب ناپذیر است که باید هرچه زودتر کارها آغاز شود.

حاتمی گفت: مجموعه تئاتر شهر یک ساختمان استثنایی برای شهروندان، علاقه مندان تئاتر و هنرمندان این عرصه است که هم به جهت معماری منحصر به فردی که دارد و هم به جهت اینکه برای بسیاری از اهالی تئاتر نقش مرکز تئاتر ایران را ایفا  می کند دربرگیرنده ارزش های فراوانی است که نباید در این اوضاع و احوال بد باشد.

شایان ذکر است طی روزهای اخیر تعدادی از هنرمندان شاخص عرصه تئاتر ضمن انتقاد از وضعیت فعلی حریم مجموعه تئاتر شهر خواستار رسیدگی فوری مدیران و نهادهای مختلف در این زمینه شده اند که طی روزهای پیش رو مصاحبه و گفتگوهای این هنرمندان درباره شریط فعلی حریم تئاتر شهر منتشر خواهد شد.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml