حقایق جذاب فیلم اپنهایمر که شاید برای شما جالب باشد!

 داستان فیلم اوپنهایمر به زندگی جی. رابرت اوپنهایمر، فیزیکدان نظری آمریکایی پرداخته که به عنوان «پدر بمب اتمی» شناخته شده‌ است.

به گزارش اخبار تایمز، اوپنهایمر ( Oppenheimer) یک فیلم بریتانیایی آمریکایی است که در ژانر حماسی زندگینامه‌ای به نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی کریستوفر نولان امسال یعنی در سال ۲۰۲۳ میلادی اکران شد. فیلمنامه این فیلم را نولان براساس کتاب پرومته آمریکایی، پیروزی و تراژدی جی رابرت اوپنهایمر به رشته تحریر درآورد.

حقایق جذاب فیلم اپنهایمر که شاید برای شما جالب باشد!

داستان فیلم اوپنهایمر

داستان فیلم اوپنهایمر به زندگی جی. رابرت اوپنهایمر، فیزیکدان نظری آمریکایی پرداخته که به عنوان «پدر بمب اتمی» شناخته شده‌ است. نولان در سپتامبر ۲۰۲۱ از نویسندگی و کارگردانی فیلمی زندگی‌نامه‌ای درباره اوپنهایمر خبر داد که داستان آن در طول جنگ جهانی دوم جریان دارد و یونیورسال پیکچرز به‌عنوان توزیع‌کننده انتخاب شد.

بازیگران فیلم اوپنهایمر

کیلین مورفی در فیلم اوپنهایمر نقش جی. رابرت اوپنهایمر، فیزیکدان نظری آمریکایی را بازی کرده‌ است. این فیلم سینمایی ششمین همکاری مشترک نولان و مورفی است. امیلی بلانت، رابرت داونی جونیور و مت دیمون هم به‌ترتیب در نقش کاترین اوپنهایمر، لوئیس اشتراوس و لسلی گرووز در فیلم اوپنهایمر حضور دارند. در دسامبر ۲۰۲۱ حضور فلورنس پیو، رامی ملک و بن سفدی در این فیلم تایید شد. بیشتر بازیگران اصلی این فیلم بین سپتامبر ۲۰۲۱ و آوریل ۲۰۲۲ مشخص شدند.

حقایق جذاب فیلم اپنهایمر که شاید برای شما جالب باشد!

نحوه تصویربرداری فیلم اوپنهایمر

پیش‌تولید فیلم اوپنهایمر تا ژانویه ۲۰۲۲ طول کشید و فیلمبرداری آن در اواخر فوریه شروع شد و در مه همان سال پایان یافت. اوپنهایمر با فرمت ۶۵ میلی‌متری و به شکل آی‌مکس تصویربرداری و قسمت‌هایی از آن برای اولین بار در تصویربرداری آنالوگ سیاه‌وسفید آی‌مکس فیلمبرداری شد. نولان همچون آثار قبلی اش در این فیلم نیز از جلوه‌های طبیعی و حداقل تصویرسازی تولیدشده توسط کامپیوتر استفاده کرد.

علت قطع همکاری نولان با برادران وارنر

نولان پس از ۲ دهه همکاری و ساخت ۹ فیلم برای برادران وارنر با این شرکت به دلیل اختلاف در زمینه اکران سینمایی قطع همکاری کرد. پس از مذاکرات لازم، یونیورسال پیکچرز حق ساخت و پخش جهانی فیلم اوپنهایمر را خرید. اوپنهایمر در ۲۱ جولای ۲۰۲۳ به روی پرده سینما می رود. پس از بی‌خوابی (محصول سال ۲۰۰۳ ) این اولین فیلم نولان است که با درجه سنی آر ساخته شده‌ است.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml