حمایت از افزایش جریمه‌های رانندگی ادامه دارد

به گزارش اقتصاد۱۰۰، حجت الاسلام والمسلمین احمدرضا پورخاقان رئیس سازمان قضایی و نیروهای مسلح عصر جمعه به همراه تیمور حسینی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا و با حضور جمعی از مسئولان راهنمایی و رانندگی از مرکز اطلاعات و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا بازدید کرد.

پورخاقان در این بازدید ضمن تشکر از زحمات پلیس راهور که حافظ جان مردم درسفر هستند، گفت: امسال گره خوردن ماه مباک رمضان و نوروز سبب طولانی تر شدن محدوده اقدامات پلیس راهور به مدت یک ماه شد تا مردم بتوانند سفر شیرینی را تجربه کند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح اظهار کرد: پلیس در سرما و گرما در کنار شهروندان ایستاد تا رفت وآمدها را کنترل کنند و سلامت شهروندان را تضمین کنند، ازین رو باید از پلیس تشکر ویژه به عمل آورد.

وی افزود: پلیس راهور به وظیفه خود خوب عمل می کند، اما تعداد تصادفات در کشور از کشورهای استاندارد پیشرفته بالاتر است که باعث رنجش می شود.

پورخاقان بیان کرد: فقط خطای رانندگان، عامل تصادف و مرگ ومیر نیست بلکه استاندارد نبودن خودروها هم عامل بسیار مهمی است و این نواقص خودروها نیز باید مورد توجه قرار بگیرند و کارشناسان پلیس راهور در این زمینه باید به جد اظهارنظر کند و با ایستادگی بر نقطه نظر خود، خودروسازی به سمت استانداردسازی سوق بدهد و فقط تقصیر راننده دیده نشود چراکه نقص فنی خودروها و جاده ها نیز در تصادفات موثر هستند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به افزایش نرخ جریمه ها در سال جدید، اظهار کرد: افزایش جریمه ها بسیار کار درستی است، اما افزایش جریمه به تنهایی عامل بازدارنده نیست بلکه ایجاد فرهنگ بازدارنده نقش مهم تری دارد، با توجه به اینکه ما در کشور متمدنی زندگی می کنیم، باید فرهنگ رانندگی مطلوبی داشته باشیم.

وی ادامه داد: همه چیز تقصیر پلیس نیست، جاده سازی ها نیز باید استاندار ساخته شوند و دقت بیشتری در این زمینه صورت بگیرد و کنترل الکترونیکی، هوشمند و استفاده از ابزارهای الکترونیکی بدون اتباط چهره به چهره مردم با پلیس برای پیشگیری از تصادفات نیز از اقدامات مطلوب پلیس است که امیدواریم شاهد خبرهای خوب در این زمینه باشیم و گسترش یابد.

تیمور حسینی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیز گفت: پلیس راه به طرق مختلف در ماموریت های خاص قرار دارد و مهم ترین و حساس ترین ماموریت پلیس راه طرح نوروزی است، همچنین نوروز فرصت مناسبی برای بروز کردن شرایط پلیس راه برای به حرکت در آوردن سرمایه اجتماعی است.

وی افزود: شرایط عید نوروز به گونه ای است که مردم احساس خوبی در وجودشان حس می کنند و در خدمت سفر و خانواده قرار می گیرند. امسال شرایط ویژه تقارن دو بهار طبیعت و قرآن را داریم و الگوی سفرها دشوارتر شده است چراکه در سال های گذشته آغاز و پایان سفرها مشخص بود، اما امسال با توجه به تعطیلات عید سعید فطر یک هفته به ماموریت پلیس راه اضافه شده و حتی تا بعد از عید سعید فطر هم حجم شلوغی ادامه خواهد داشت.

سردار حسینی، ادامه داد: پلیس راه برای بهره وری پیشرفته، ضمن استفاده اقدامات سنوات گذشته، آن ها را تقویت کرد و همچنین سعی در کمرنگ کردن نقاط قوت هم داشته است.

رئیس پلیس راهور با اشاره به بزرگترین تهدیدهای منجر به تصادف، اظهار کرد: سرعت غیرمطمئن و خواب آلودگی مهم ترین عوامل تصادفات هستند، متاسفانه خستگی و خواب آلودگی مقوله ای است که امکان مهار آن توسط پلیس وجود ندارد و عاملی فردی است.

وی اظهار کرد: افزایش چند برابری جریمه برای جلوگیری از رفتار پرریسک کسانی است که می خواهند با رانندگی پرخطر جان دیگران را به خطر بیاندازند چرا که افزایش جریمه برای کسانی که در مسیر قانون حرکت می کنند مسئله خاصی نیست، همچنین برای بعضی از تخلفات همچون سرعت غیرمجاز، سبقت غیر مجاز، رانندگی در مستی مجازات سنگین در نظر گرفته شده است که می تواند ترمزی برای جلوگیری از تخلفات باشد سرعت و سبقت قصد داریم و رانندگی خواهد بود.

حسینی در پایان گفت: عمده علل تصادف به عوامل انسانی برمی گردد در سال ۱۴۰۳ قصد داریم که با استفاده از ابزارهای هوشمند و با استفاده از توان بخش خصوصی در این حوزه، روبه روشدن چهره به چهره پلیس با مردم را تا ۳۰ درصد کاهش داده و نظارت سیستمی را به ۷۰ درصد برسانیم.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml