به خاطر بازوبند کاپیتانی استقلال دعوا شد/ به مایلی کهن گفتم تحملت نمی کنم/ اخراج شدم تا به استقلال رحم کنم

۵ سال پیش مدافع ملی پوش استقلال در گفتگو با خبرورزشی مسائل زیادی را از پشت پرده این تیم فاش کرد.

به گزارش اخبار تایمز؛ امیرحسین صادقی کلا فوتبالیست خوش‌مصاحبه‌ای بود و زیر حرف‌هایش هم نمی‌زد. امیرحسین روز یازدهم آذر ماه سال ۱۳۹۷ در یک گفت‌وگوی مفصل با خبرورزشی مسائل زیادی را فاش کرد و در ارتباط با استقلال و تیم ملی به نکات ویژه‌ای اشاره کرد. او در بخشی از این مصاحبه خاطره‌ای از جر و بحث و دعوای لفظی بر سر بازوبند کاپیتانی استقلال در اوایل دهه ۹۰ شمسی نقل کرد و مدعی شد خودش پس از توصیه امیر قلعه‌نویی بازوبند کاپیتانی استقلال را به مهدی رحمتی داده است!

امیرحسین صادقی که ارتباطش با رحمتی طی ۱۰ سال اخیر فراز و نشیب‌های زیادی داشت و هنوز هم دارد، پیرامون این داستان به خبرورزشی گفت: به من می‌گفتند تو مهدی رحمتی را از تیم ملی خط زده‌ای در صورتی که اصلا چنین چیزی واقعیت نداشت. من خودم به خاطر اختلاف با امیر قلعه‌نویی و سایر ماجراها ۵ سال از تیم ملی دور بودم آن‌وقت یعنی چنین قدرتی داشتم که سنگربان اول تیم ملی را کنار بگذارم؟ همه این داستان‌ها از زمانی شروع شد که رحمتی اعلام کرد از تیم ملی خداحافظی کرده و من با جواد نکونام در استقلال هم‌اتاق شده بودم. حتی یک بار وقتی امیر قلعه‌نویی مصاحبه کرد و گفت تیم ملی شانسی به جام جهانی رفت، من در یک مصاحبه گفتم صعود ما با کارلوس کیروش به جام جهانی ۲۰۱۴ اصلا شانسی نبود و همین مسئله سر و صدای زیادی راه انداخت. البته به امیرخان زنگ زدم و گفتم منظورم شما نبودی. او هم ابتدا خندید و گفت غلط کردی این حرف را زدی ولی در ادامه گفت ما هیچ مشکلی با هم نداریم.

مصاحبه قدیمی امیرحسین صادقی

صادقی در ادامه این مصاحبه به ماجرایی که یک بار پس از اعطای بازوبند کاپیتانی استقلال به فرهاد مجیدی توسط او برایش ایجاد شد هم اشاره کرد و گفت: فرهاد مجیدی می‌خواست به زمین بیاید و من بازوبند را به او دادم اما بعدا به من گفتند چرا این کار را کردی! من هم در پاسخ گفتم مجیدی سال‌ها قبل از من بازیکن استقلال بوده. مگر می‌توانم در حضور او بازوبند ببندم؟ البته یادم نمی‌رود که تابستان سال ۹۴ هنگامی که تیم می‌خواست برای لیگ پانزدهم آماده شود و پرویز مظلومی دوباره سرمربی استقلال شده بود، یک روز من را به باشگاه خواستند و آقای مظلومی در اتاق به صورت خصوصی با من مشغول صحبت شد. او ابتدا حرف را پیچاند و مدعی شد از نظرش من ضعف فنی دارم اما پس از چند دقیقه با صراحت گفت: با مهدی رحمتی برای برگشتن به استقلال تمام کرده‌ام و تو باید از استقلال بروی چون اگر بمانی دردسر می‌شود.

ماجرای محرومیت امیرحسین از تیم امید به دلایل انضباطی که توسط محمد میلیخن مطرح شد از دیگر مواردی بود که بازیکن سابق استقلال به صراحت به آن اشاره کرد و گفت: بعد از اتفاقی که در سال ۸۲ افتاد و آقای میلیخن مدعی شد یک بار آمده است. به ما با یک سری مقالات تحقیقاتی برای دانشگاه. اتفاقا یکی هم به من داد و بلافاصله بعد از اینکه دیدم به او گفتم حاج آقا اجازه نمی دهم! در آنجا مایلی کوهن برایم توضیح داد که این قضیه را از شخص دیگری شنیده و توسط شخص دیگری روایت شده است. وقتی توضیحاتش را شنیدم به او گفتم اگر واقعاً اینطور باشد که شما می گویید حلالش کردم. محمد مایلی خان بچه روستای ما بود و وقتی آن اتهام را به من زدند، پدرم شبانه به خانه مادرش رفت و گفت پسرت را حلال نمی کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml