خبر بد برای اجاره‌نشین‌ها/ قیمت مسکن در این محله تهران در حال افزایش است

خبر بد برای اجاره‌نشین‌ها/ قیمت مسکن در این محله تهران در حال افزایش است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، یک واسطه‌گر ملکی در محله نارمک می‌گوید: هم‌اکنون متقاضی بازار اجاره کاهش یافته ؛ خصوصا در آخرین ماه سال که قیمت‌ها در این محله درحال افزایش است . 

او می‌گوید برخی مالکان رهن ملک خود را نسبت به ماه گذشته افزایش داده‌اند؛ برای مثال رهن واحدی ۹۰۰ میلیون تومان بود و اکنون موجر این قیمت را به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان افزایش داده است.
خبر مرتبط

ساخت مسکن در روسیه توسط ایرانی‌ها+ جزئیات

ساخت مسکن در روسیه توسط ایرانی‌ها+ جزئیات

اقتصادنیوز: معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: ایران و روسیه در زمینه مصالح ساختمانی و بهره‌مندی از فن‌آوری‌های ساخت همکاری می‌کنند.

به گفته وی‌، در نارمک برای رهن کامل واحدی ۵۰ متری و با امکاناتی همچون آسانسور، پارکینگ و انباری دست کم به ۷۵۰ میلیون تومان نیاز است.

این مشاور ملکی می‌گوید، به دلیل کمبود متقاضی خرید و فروش، برخی از واسطه‌گران ملکی که در حوزه فروش فعالیت می‌کردند به بازار رهن و اجاره روی آورده‌اند هرچند وضعیت بازار اجاره نیز در رکود است.

 او پیش بینی می‌کند، تا پایان سال جاری بازار ملک در رکود باقی بماند؛ هرچند اسفند سال گذشته تعداد معاملات و مشتری بالا بوده اما هم‌اکنون توان خرید مردم کاهش یافته است. به گفته وی، آپارتمانی با ۵۰ مترمربع زیربنا، نوساز و با امکانات را می‌شد با ۵ میلیارد تومان خریداری کرد اما هم‌اکنون آپارتمانی ۵۵ متری با چنین ویژگی‌هایی، ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

در محله نارمک، رهن کامل واحدی ۷۵ متری و ۱۴ سال ساخت، ۸۵۰ میلیون تومان و رهن کامل آپارتمانی ۶۶ متری و ۱۶ سال ساخت، یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان پیشنهاد شده است.

برای واحدی ۶۴ متری و ۲۲ سال ساخت، ۳۰۰ میلیون تومان رهن و ۹ میلیون تومان اجاره ماهانه و برای واحدی ۱۲۱ متری و ۴ سال ساخت، ۴۰۰ میلیون تومان رهن و ۳۰ میلیون اجاره ماهانه در نظر گرفته شده است.

جدول 3

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml