خبر خوب برای خریداران خودرو/ سیستم یکپارچه خودرو بازگشایی می شود + تاریخ و جزئیات

از روز دوشنبه (۲۰ شهریور) سایت سامانه یکپارچه فروش خودرو بازگشایی و فعال می شود تا امکان ویرایش اولویت ها برای متقاضیان خودرو در دوره های اول و دوم سامانه یکپارچه که تاریخ تحویل آن ۱۴۰۳ می باشد، فراهم شود. بنابراین پرونده مرحله دوم فروش تلفیقی خودرو که گمان می رفت با اختصاص سه درصد بازماندگان بسته شود، بازگشایی می شود.

به گزارش اخبار تایمز؛ از ششم شهریورماه با توجه به ظرفیت ایجاد شده توسط خودروسازان که به منظور افزایش تولید ایجاد شده است، برای سه درصد از متقاضیانی که در مرحله دوم سامانه یکپارچه فروش و نوبت دهی خودرو به آنها اختصاص داده نشده است. وب سایت سامانه یکپارچه تا نهم شهریور ماه با عرضه ۹ مدل خودرو از محصولات دو شرکت خودروسازی بازگشایی شد و بدین ترتیب بازماندگان مرحله دوم نیز با حفظ اولویت نوبت ثبت نام خود را نهایی کردند.

لازم به ذکر است در این بازگشایی کلیه متقاضیان محصولات دو شرکت خودروسازی خصوصی که موعد تحویل آنها در فصول آتی یا همان ۱۴۰۳ بود نیز می توانستند نوع خودرو با خودروی همان شرکت را تغییر دهند. در نهایت نتایج تخصیص این افراد که خودروی خود را در این بازگشایی انتخاب کرده بودند؛ شنبه گذشته (۱۱ شهریور) مقرر شد و اعلام شد خودروها بر اساس اولویت گذشته و با توجه به فراخوان خودروسازان در قالب فوق العاده (سه ماهه) تحویل مشتریان می شود.

به نظر می رسید پس از مشخص شدن نتایج سه درصد باقی مانده از متقاضیان مرحله دوم، سرانجام پس از گذشت حدود چهار ماه از آغاز فرآیند مرحله دوم، سرانجام پرونده این مرحله بسته شد، اما اکنون فروش یکپارچه خودرو سامانه اطلاعیه ای منتشر کرده است که بر اساس آن امکان ویرایش اولویت متقاضیان دوره دوم (و دوره اول) سامانه یکپارچه که تاریخ تحویل آنها ۱۴۰۳ می باشد، می باشد.

پس از اعلام خالی ماندن بیشتر ظرفیت محصولات سه خودروساز خصوصی و شرکت سایپا که در مرحله دوم فروش تلفیقی خودرو حضور داشتند، برای امسال و تعداد زیادی از متقاضیان نیز خالی ماند. انصراف دادند، امکان تغییر اولویت دریافت خودرو برای متقاضیان در اول و دومین دوره ثبت نام در سامانه یکپارچه زمانی فراهم می شود که موعد تحویل خودروی انتخابی آنها در سال آینده باشد.


خبر خوب برای خریداران خودرو/ سیستم یکپارچه خودرو بازگشایی می شود + تاریخ و جزئیات

در متن این اطلاعیه آمده است:

“ با توجه به اجرای تخصیص خودرو از محل ظرفیت‌های خالی موجود برخی شرکت‌های خودروساز و نظر به عدم استقبال و تکمیل نشدن ظرفیت‌های موجود، در راستای اجرای تصمیم کارگروه خودروی شورای رقابت و با هدف تسهیل شرایط برای متقاضیانی که در سامانه ثبت‌نام کرده و دارای پروفایل کاربری هستند، ظرفیت‌های خالی موجود خودروسازان مجددا با شرایط جدید و از طریق سامانه یکپارچه عرضه خواهد شد.

در این مرحله، با توجه به اعلام شرکت‌های کرمان‌موتور و مدیران‌خودرو مبنی بر امکان تحویل خودرو در سال ۱۴۰۲ ازمحل این ظرفیت‌ها، متقاضیان دارای شرایط به شرح ذیل می‌توانند نسبت به ثبت‌نام درسامانه اقدام کنند:

۱- متقاضیان محصولات تمامی شرکت‌های حاضر در طرح (اول و دوم) که موعد زمانی تحویل آن‌ها در سال ۱۴۰۳ تعیین شده است، می‌توانند نسبت به تغییر خودروی اعلام شده قبلی به محصولات عرضه شده توسط شرکت‌های مذکور و تکمیل وجه آن طی فرآیند ذیل اقدام کنند:

* در ابتدا متقاضی با ورود به پروفایل کاربری خود باید گزینه لغو سفارش خود را از قسمت جزئیات سفارش انتخاب کنند تا خودرو قبلی حذف شود .

* پس از لغو سفارش برای هر متقاضی از سبد محصولات اعلامی در سایت، امکان انتخاب محصول مهیا شده و می‌بایست خودروی جدید خود را انتخاب کنند.

* پس از پایان مهلت تغییر خودرو، به سایت خودروساز مراجعه و نسبت به واریز وجه اقدام کرده تا فرآیند ثبت نام نهایی شود.

تبصره ۱: در صورت انتخاب خودرو بیش از ظرفیت موجود در فصول اعلام شده ،تخصیص به ترتیب اولویت‌های تعیین شده قبل صورت خواهد گرفت.

تبصره ٢ : درصورتیکه متقاضی سفارش قبلی را لغو و امکان انتخاب خودروی جایگزین فراهم نشود، کماکان اولویت قبلی آن‌ها محفوظ خواهد ماند.

تبصره ۳ : در صورتیکه متقاضی، خودروی جدید را انتخاب کند اما در زمان مشخص شده توسط خودروساز مبالغ تعیین شده را به حساب خودروساز واریز وجه نکنند، از اولویت‌بندی حذف می‌شوند.

۲- متقاضیانی که در دور دوم سامانه نوبت‌دهی هیچ خودرویی به آن‌ها تخصیص داده نشده است، نیز امکان انتخاب تمامی محصولات عرضه شده دو شرکت مذکور برای آن‌ها فراهم خواهد بود؛ بدیهی است ظرفیت قابل عرضه به آن‌ها از محل عدم تکمیل ظرفیت پس از تخصیص به متقاضیان بند ۱ خواهد بود.

٣- مدت زمان جابه‌جایی یا انتخاب خودرو ۴ روز خواهد بود.

۵- پس از ارسال فهرست اولویت‌بندی شده به شرکت‌های خودروساز و اطلاع‌رسانی به متقاضیان، امکان تکمیل وجه به مدت ۵ روز فراهم خواهد شد.

۶- کلیه افرادی که تاکنون دعوتنامه برای ایشان صادر شده یا خرید خودرو داشته‌اند مشمول این طرح نیستند.

در انتهای این اطلاعیه ذکر شده است که به جهت تسهیل در فرآیند انجام کار پیشنهاد می‌شود، متقاضیان جهت مشاهده محصولات و اطلاع از جزئیات برنامه فروش خودروسازان به سایت شرکت‌های مذکور مراجعه کنند؛ زمان اجرای شروع تا پایان طرح از روز دوشنبه ( ۱۴۰۲/۰۶/۲۰) تا روز پنجشنبه (مورخ ۱۴۰۲/۰۶/۲۳) تعیین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml