خبر فوری / چه کسانی یارانه جدید را دریافت می‌کنند؟

اقتصاد ۱۰۰- علیرضا عسگریان معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: مرحله دوم از اعتبار مضاعف کالا برگ الکترونیکی برای هفت دهک کم درآمد جامعه از روز جمعه ‌۱۸ اسفند آغاز می شود.

خبر فوری / چه کسانی یارانه جدید را دریافت می‌کنند؟

به گفته‌ی وی، هفت دهک کم در آمد حدود ۲۱ میلیون خانوار یا ۶۱ میلیون نفر جمعیت است که تا کنون ۴۳ میلیون نفر از طرح فجرانه استقبال کرده اند و برای هر کدام از این افراد ماهانه علاوه بر یارانه‌ی معمولی معیشتی ماهانه، مبلغ ۲۲۰ هزار تومان اعتبار مضاعف شارژ می‌شود که باید این اعتبار صرف خرید ۱۱ قلم کالای منتخب خوراکی شود.

معاون وزیر رفاه در مورد سبد کالابرگ بیان کرد، این سبد ۱۱ قلمی شامل: مرغ، تخم مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، قند و شکر، ماست، شیر، پنیر، ماکارونی و حبوبات است که ارزش روز این کالاها حدود ۷۴۰ هزار تومان است، در حالی که قیمت این کالاها بر مبنای نرخ های سال ۱۴۰۱ حدود ۵۳۲هزار تومان بوده و دولت تلاش دارد، برای امنیت غذایی هفت دهک پایین درآمدی با یارانه‌ی مضاعف ۲۲۰هزار تومانی این افزایش قیمت را جبران کند.

همچنین سید رضا یحیوی مشاور طرح کالابرگ گفت: شرط برخورداری از یارانه ۲۲۰ هزار تومانی، خرید از ۱۱ قلم کالا به میزان ذکر شده است.

وی همچنین گفت: مردم برای اطلاع از دهک خانوار خود به سامانه‌ی حمایت وزارت کار و برای اطلاع از میزان اعتبار باقیمانده به اپلیکیشن (شما) مراجعه کنند.به گزارش فارس، مرحله اول طرح فجرانه از ۱۷ بهمن واریز و از ۱۸ شروع شد، مرحله دوم از ۱۸ اسفند تا ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ و مرحله سوم از ۱۸ فروردین آینده تا ۱۸ اردیبهشت خواهد بود.

منبع:اقتصادآنلاین

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml