خودروی محبوب ایرانی ها برقی عرضه می‌شود/ عکس

پدال نوشت: هرچند تا پایان امسال تولید ماکسیمای بنزینی پایان خواهد یافت اما جانشین الکتریکی آن در سال ۲۰۲۵ روی خط تولید خواهد رفت.

خودروی محبوب ایرانی ها برقی عرضه می‌شود/ عکس

چند وقت پیش نیسان رسماً اعلام کرد که در پایان سال جاری به تولید سدان ماکسیما پایان می‌دهد ولی برای دیدن جانشین الکتریکی این خودرو نیازی نیست زیاد منتظر بمانیم زیرا انتظار می‌رود ماکسیمای الکتریکی سال ۲۰۲۵ معرفی شود. پیش‌بینی می‌شود این خودرو برخی از ویژگی‌های کانسپت IMs سال ۲۰۱۹ را قرض بگیرد یعنی خودرویی که نیسان آن را یک سدان اسپرت بلندقامت توصیف کرده بود. این توصیف بسیار به تویوتا کراون نزدیک است.

خودروی محبوب ایرانی ها برقی عرضه می‌شود/ عکس

توسعهٔ جانشین ماکسیما نشان می‌دهد که نیسان همچنان به سدان‌ها متعهد است حتی با وجودی که اکثر خودروسازان از این کلاس خارج شده و روی شاسی‌بلندها تمرکز کرده‌اند. قرار دادن یک سدان الکتریکی آینده‌نگر در صدر سبد محصولات نیسان این تصور را ایجاد می‌کند که شرکت ژاپنی قصد ندارد فعلاً از سدان‌ها دست بکشد. ماکسیما الکتریکی روی پلت‌فرم CMF-EV ساخته خواهد شد که در کراس‌اوور آریا به کار رفته و به‌طور مشترک توسط رنو و میتسوبیشی هم استفاده می‌شود. این پلت‌فرم تا سال ۲۰۳۰ زیربنای بیش از ۱۲ خودروی الکتریکی خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

خودروی محبوب ایرانی ها برقی عرضه می‌شود/ عکس

۲۲۷۳۲۱

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml