دلار درجا زد / دلار و یورو چند؟

اقتصاد ۱۰۰- قیمت دلار در نخستین معامله نقدی امروز با حرکت رنج باز شد و نسبت به روز سه‌شنبه تغییر قیمت نداشت. اسکناس دلار روز گذشته با افزایش هزار تومانی به کانال بالاتر ورود کرد. معامله‌گران معتقدند اخبار مربوط به مذاکرات ایران و آمریکا در عمان سد رشد قیمت اسکناس دلار در روز جاری شده است.

دلار درجا زد / دلار و یورو چند؟

قیمت دلار روز گذشته با افزایش هزار تومانی در پله هشتم از کریدور پنجم  معامله شد. امروز نیز قیمت دلار در محدوده‌های مذکور با تلرانس ۵۰ تومانی نوسان دارد. این در حالی است که شب گذشته در معاملات پشت خطی دلار کانال پایانی کریدور پنجم را فتح کرد.

Screenshot 2024-05-29 at 12.23.14 PM

شب گذشته بلومبرگ در خبری اعلام کرد که ایران و آمریکا در عمان مشغول مذاکره هستند. همین موضوع مورد توجه معامله‌گران بازار ارز قرار گرفت.

فعالان بازار ارز معتقدند حرکت رنج دلار متاثر از دخالت سیاست‌گذار است. آنها می‌گویند بازارساز در تلاش است با ارزپاشی عرضه و تقاضا را در تعادل نگه دارد. برخی از فعالان بازار نیز معتقدند سیاست‌گذار با ارزپاشی قیمت دلار را در بازار آزاد مهار کرده و از سوی دیگر قیمت دلار حواله را افزایش داده تا سیاست نزدیکی ارز دولتی و سهمیه‌ای بانک مرکزی اجرایی شود.

تحلیلگران بازارهای مالی می‌گویند اگر قیمت دلار در کانال نهم از کریدور پنجم تثبیت شود، احتمال شکستن سقف قیمتی قبلی وجود دارد.

تتر ۵۹ هزار تومانی شد

گفتنی است قیمت درهم امروز چهارشنبه کاهش ۱۵۰ تومانی دارد و با رقم ۱۶ هزار و ۱۵۰ تومانی در حال معامله است. تتر با رشد ۱۱۰ تومانی روی رقم ۵۹ هزار تومانی ایستاده است.

 

گفتنی است اسکناس دلار و حواله دلار امروز رشد ۶۰ تومانی داشتند و در کانال قیمتی جدید پیشروی  کردند. اسکناس دلار با رقم ۴۵ هزار و ۸۴ تومان و حواله دلار با رقم ۴۲ هزار و ۹۵ تومان عرضه شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml