دلیل ملاقات سردار رادان با فرمانده گارد ملی روسیه چه بود؟

فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی در دیدار با فرمانده گارد ملی روسیه تفاهم نامه‌ای همکاری بلند مدت امضا کرد.

دلیل ملاقات سردار رادان با فرمانده گارد ملی روسیه چه بود؟

به گزارش اقتصاد۱۰۰، سردار رادان در جریان سفر به روسیه با ژنرال ویکتور زولوتوف ، فرمانده گارد ملی روسیه مذاکره و رایزنی کرد.

در این ملاقات بر تقویت مناسبات انتظامی تاکید شد.

در پایان این مذاکرات ، تفاهم‌نامه همکاری بلندمدت بین فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی با گارد ملی روسیه به امضاء سردار سرتیپ رادان و ژنرال ویکتور زولوتوف رسید.

همچنین سردار سرتیپ رادان ، فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با حضور در مجموعه نهاد ریاست جمهوری روسیه ، با نیکلای پاتروشف ، دبیر شورای امنیت ملی روسیه  گفت‌وگو کرد.

توسعه و گسترش همکاری‌های امنیتی و انتظامی ، تبادل تجربیات مقابله با عوامل ناامن کننده از موضوعات مورد مذاکره سردار سرتیپ رادان و نیکلای پاتروشف بود.

سردار رادان در دیدار با دبیر شورای امنیت ملی روسیه ، بر ضرورت توسعه و تقویت همکاری‌های دوجانبه ، بویژه در قالب سازمان‌های شانگهای و بریکس تاکید کرد.

نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت ملی روسیه نیز با تمجید از مواضع قاطع رئیس جمهور اسلامی ایران درخصوص وقایع اخیر روسیه گفت : روابط دو کشور در سطح راهبردی ادامه دارد .

پاتروشف به دیدگاه‌های مشترک ایران و روسیه در زمینه تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی اشاره کرد و افزود : باید برنامه اقدام مشترک توسعه همکاری‌های امنیتی و انتظامی دوجانبه شکل بگیرد.

سردار رادان و نیکلای پاتروشف در این ملاقات، درباره تسریع در آغاز همکاری‌های دوجانبه در حوزه مبارزه با تروریسم ، مبارزه با قاچاق مواد مخدر ، سلاح و مهمات ، مقابله موثر با جرائم سازمان یافته و تشریک مساعی در زمینه عوامل بی‌ثبات کننده امنیت ، به توافق رسیدند.

وبگردی


منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml