رئیسی می خواهد بودجه ۱۴۰۲ را شخم بزند؟

دنیای اقتصاد نوشت : حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه گفت: در جلسه مشترک میان مجلس و دولت و همچنین در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، آقای رئیس‌جمهور اعلام کردند به زودی لایحه اصلاح بودجه۱۴۰۲ را به مجلس ارسال می‌کنند.

رئیسی می خواهد بودجه 1402 را شخم بزند؟

به گفته رئیس‌جمهور، موارد اصلاح قانون بودجه۱۴۰۲ گسترده است. به‌طوری‌که مباحثی در بودجه۱۴۰۲ وجود دارد که مانع از اجرای کار می‌شود و مشکلاتی را برای دولت ایجاد می‌کند. ظاهرا این اصلاحات شامل همه قسمت‌های بودجه می‌شود.

دولت به دنبال ارسال لایحه‌ای برای اصلاح قانون بودجه ۱۴۰۲ است، این در حالی است که مجلس کمتر از ۵ درصد در لایحه بودجه تغییر ایجاد کرده است. ابراهیم رئیسی در نخستین نشست مشترک دولت و مجلس در سال ۱۴۰۲ اعلام کرد که با توجه به برخی تغییرات در لایحه ارائه شده از سوی دولت، به زودی لایحه‌ای برای اصلاح این موارد به مجلس ارائه می‌شود. اگر چه رئیسی اعلام نکرد که به دنبال اصلاح کدام بخش‌های بودجه ۱۴۰۲ است، اما رئیس کمیسیون برنامه و بودجه گفت که بنا بر گفته رئیس‌جمهور موارد اصلاح بودجه ۱۴۰۲ گسترده است و بسیاری از بخش‌های بودجه را شامل می‌شود.

حمیدرضا حاجی‌بابایی گفت: دولت هنوز لایحه اصلاح لایحه بودجه ۱۴۰۲ را به مجلس ارسال نکرده است. اما در جلسه مشترک میان مجلس و دولت و همچنین در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، آقای رئیس‌جمهور اعلام کردند به زودی لایحه اصلاح بودجه ۱۴۰۲ را به مجلس ارسال می‌کنند. او تاکید کرد: بر اساس گفته رئیس‌جمهور موارد اصلاح قانون بودجه ۱۴۰۲ گسترده است. ایشان گفتند مباحثی در بودجه ۱۴۰۲ وجود دارد که مانع از اجرای کار می‌شود و مشکلاتی را برای دولت ایجاد می‌کند. بنابراین لایحه‌ای برای اصلاح بودجه ۱۴۰۲ به مجلس ارسال می‌کنیم. رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات اظهار کرد: ما نیز منتظر هستیم تا ببینیم این لایحه شامل چه مواردی می‌شود و میزان تغییرات درخواستی دولت چقدر است. اما دولت اعلام کرد که قسمت‌هایی گوناگونی از بودجه نیاز به اصلاح دارد و تقریبا شامل تمام قسمت‌های بودجه می‌شود.

۲۳۳۰۲

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml