رستگاری در ۱۲۰ دقیقه

رستگاری در 120 دقیقه

استقلال با برد مقابل پارس جنوبی جم به مرحله نیمه نهایی جام حذفی رسید.

رستگاری در 120 دقیقه

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی، تیم فوتبال استقلال تهران درحالی در خانه پارس جنوبی جم به مصاف این تیم رفته که نیمه نخست این مسابقه با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.

نیمه اول بازی با نمایش پایاپای شاگردان روانخواه آغاز شد اما در ادامه آبی‌ها روی بازی تسلط پیدا کردند. هرچند این مالکیت شاگردان ساپینتو با خلق موقعیت ویژه‌ای همراه نبود تا اینکه روی یک اشتباه، با خطای پنالتی روی مهری، آبی‌ها صاحب بهترین موقعیت گلزنی خود شدند.

اما محبی از این فرصت استفاده نکرد تا در نهایت نیمه اول بازی با نتیجه مساوی به اتمام برسد.

1868542

جام حذفی فوتبال ایران، مرحله یک چهارم نهایی
شنبه نهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، ورزشگاه تختی جم

گروه داوری: احمد محمدی، سعید قاسمی، محمدصالح عرب آبادی، مهدی انصارنژاد / ناظر: محمدرضا اکبریان

پارس جنوبی

روزبه سینکی، عرفان قهرمانی، امین رضایی، حمیدرضا نادری(۸۲-بابامحمدی)، عرفان‌پورافراز، همایون افتخاری، محمدعلی صفیا، رضا بلیوند، رضا هاشمی، عیسی پرتو و میلاد سوری

سرمربی: امیدرضا روانخواه

استقلال

سید حسین حسینی، رافائل سیلوا(۴۶-آرمان رمضانی)، محمد حسین مرادمند، صالح حردانی(۸۳- پیمان بابایی)، جعفر سلمانی، روزبه چشمی، سعید مهری، مهدی مهدی‌پور(۷۰- آرش رضاوند)، محمد محبی(۴۶-رضا میرزایی)، مهدی قایدی و ارسلان مطهری(۴۶- زبیر نیک‌نفس)

سرمربی: ریکاردو ساپینتو

کارت زرد

پارس جنوبی: رضا هاشمی (۴۸) – سیدسجاد موسوی ۹۱

استقلال: سعید مهری (۸۰)

شرح گل:

استقلال یک – پارس جنوبی صفر (۹۷- سعید مهری): سعید مهری روی یک موقعیت نصفه و نیمه از زاویه بسته درحالی که همه منتطر پاس عرضی از سمت او بودند، دروازه سینکی را با یک ضربه دقیق پای چپ باز کرد.

لحظات حساس:

دقیقه ۱۵: بهترین فرصت گلزنی ممکن برای استقلال پس از اعلام خطای پنالتی روی مهری توسط محمد محبی از دست رفت. ضربه این بازیکن از بالای دروازه راهی اوت شد.

1868541

دقیقه ۲۷: شوت مهدی‌پور روی ضربه ایستگاهی از پشت محوطه جریمه راهی به دروازه پیدا نکرد و توپ این بازیکن با اختلافی نه‌چندان کم از کنار تیر عمودی به اوت رفت.

دقیقه ۳۲: شوت والی تماشایی میلاد سوری از پشت محوطه جریمه با نوک انگشتان حسینی به کرنر رفت.

دقیقه ۴۹: روی یک ارسال تماشایی از سمت راست خط دفاعی استقلال، همایون افتخاری فاصله‌ای تا باز کردن دروازه حسینی نداشت اما سنگربان باتجربه استقلال ضربه سر مهاجم پارس را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۵۴: شوت میرزایی را دروازه‌بان پارس جنوبی با واکنشی به موقع دفع کرد و در ادامه هم ضربه آرمان رمضانی با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه ۴۹: روی یک ارسال تماشایی از سمت راست خط دفاعی استقلال، همایون افتخاری فاصله‌ای تا باز کردن دروازه حسینی نداشت اما سنگربان باتجربه استقلال ضربه سر مهاجم پارس را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۵۴: شوت میرزایی را دروازه‌بان پارس جنوبی با واکنشی به موقع دفع کرد و در ادامه هم ضربه آرمان رمضانی با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه ۷۲: رضا میرزایی بهترین بخت استقلال در نیمه دوم را در مقابل دروازه خالی پس از دریافت توپ از جعفر سلمانی از دست داد. ضربه زمینی این بازیکن روی پاس سلمانی که سه بازیکن پارس را جا گذاشته بود، به بیرون رفت.

دقیقه ۸۶: روی ضدحمله برق‌آسای بازیکنان استقلال، پاس مهدی قایدی به پیمان بابایی رسید اما این بازیکن در موقعیت تک به تک توپ را با اختلاف به بیرون زد.

دقیقه ۹۶: موقعیت فوق العاده گلزنی برای آبی‌پوشان روی سانتر میرزایی به دست آمد که ضربه قیچی پیمان بابایی و در ادامه ریباند روزبه چشمی توسط روزبه سینکی مهار شد تا کار بدون‌گل دنبال شود.

دقیقه ۹۹: موقعیت سه به تک بازیکنان استقلال در اثر تعارف مثلث هجومی این تیم از دست رفت.

دقیقه ۱۰۰: باز هم روی ارسال از جناحین بازیکنان پارس فرصت گلزنی داشتند که ضربه سر سجاد موسوی توسط حسینی با یک واکنش تماشایی مهار شد.

۲۵۷ ۲۵۱

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml