آیا شهرداری قصد تخریب تئاتر را دارد؟! مطالبه جنجالی هنرمندان برای انتقام از رفع سد در حریم تئاتر!

شهردار منطقه ۱۱ تهران و رئیس مجموعه تئاتر شهر در تازه ترین نشست مشترک خود ضمن ارائه نقطه نظرات خود پیرامون ساماندهی حریم تئاتر شهر و انتقاد هنرمندان و تماشاگران از وضعیت فعلی این محوطه از الزام حمایت پلیس از شهرداری در اجرای قانون برخورد با سد معبر سخن گفتند.

به گزارش رکنا به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، محمدرضا موسوی شهردار منطقه ۱۱ تهران و سید محمدجواد طاهری رئیس مجموعه تئاترشهر طی تازه ترین نشست مشترکی که در دفتر مدیریت شهرداری منطقه ۱۱ تهران برگزار شد ضمن ارائه نقطه نظرات خود پیرامون ساماندهی حریم تئاتر شهر و  طرح انتقاد شهروندان، هنرمندان ، تماشاگران  از وضعیت فعلی محیط پیرامونی از  الزام حمایت پلیس از شهرداری در اجرای قانون برخورد با سد معبر و پا کسازی حریم این مجموعه سخن گفتند.

محمدرضا موسوی شهردار منطقه ۱۱ در این نشست گفت: عزم مدیریت شهری برای حل معضل سد معبر حریم تاتر شهر جزم است و ما مطابق قانون اقدام خواهیم کرد اما حل این مشکل به دلیل گستردگی ابعاد موضوع نیازمند ورود و همکاری جدی دستگاه های قضایی است.

وی افزود: ما با افرادی طرف هستیم که در پوشش دستفروش هم معبر را سد کرده و هم امنیت محدوده را مختل کرده اند و نیاز است که همکاری های بیشتری با شهرداری شود .  ما قبلا هم اعلام کردیم رفع سد معبر وظیفه ما است اما به خاطر معیشت برخی از دست فروشان نیازمند که شناسایی کردیم، قطعا ساماندهی خواهیم داشت.

شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: رسانه ها از ما مطالبه دارند و ما این مطالبه را بر حق می دانیم و ممنون افکار عمومی هستیم و حتی دعوت می کنیم که در اقدامات شهرداری همراه ما باشند و واقعیت را روایت کنند .

وی تصریح کرد: شهرداری منطقه۱۱ هیچ اقدامی علیه امرار معاش و کسب روزی حلال دستفروش نخواهد داشت. هدف ما ساماندهی است و طبق تحقیقاتی که انجام دادیم، افرادی که نیازمند واقعی هستند در طرح ساماندهی شرکت ساماندهی مشاغل حضور خواهند داشت اما سازش و تعاملی با برهم زننده نظم و اخلالگر نخواهیم داشت و به جد با کمک نیروی انتظامی با کسانی که اقدام به اجاره معبر و زورگویی و سد معبر دارند برخورد می کنیم .

موسوی در این دیدار گفت: طی دو روز گذشته بنا بر مطالبه عمومی و مردم؛ تذکر لسانی در محدوده را آغاز کردیم و قطعا در اجرا با افرادی که همکاری نکنند مطابق قانون برخورد می‌کنیم .

سید محمد جواد طاهری رئیس مجموعه تئاترشهر هم ضمن قدردانی از اقدامات شهرداری منطقه ۱۱ تهران و سایر مجموعه ها و نهادهایی که طی روزهای گذشته در عملیاتی شدن ماجرای بهسازی و ساماندهی حریم  تئاتر شهر همکاری موثری داشتند، توضیح داد: بسیار خوشحالم که امروز با مدیری در شهرداری منطقه ۱۱ دیدار می کنم که در این مدت یک ساله حضورم در مجموعه تئاتر شهر به من نشان داد، از دسته مدیران پشت میز نشین نیست و تمام تلاش خود را به کار گرفته تا به واسطه نگاه عملیاتی و اجرایی خود با همراهی همکارانش، ماجرای ساماندهی مجموعه تئاترشهر و چهارراه ولیعصر را این بار از روی کاغد، به واقعیت نزدیک کند. همین فرآیند موجب شده که بنده به نمایندگی از اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم عزم جدی تری برای بهبود این وضعیت بحرانی داشته باشم.

وی با انتقاد شدید از وضعیت بحرانی حریم تئاتر شهر که تبدیل به محلی امن برای فروش مواد مخدر و نزاع های متعدد خیابانی توسط اراذل و اوباش شده، افزود: بحران در محیط پیرامونی مجموعه تئاترشهر و چهارراه ولیعصر، ماجرایی طولانی است که در این چندساله  تبدیل به دغدغه مشترک میان شهروندان، تماشاگران تئاتر، مدیران فرهنگی، هنرمندان و مدیران شهری شده  است. فرآیندی که متاسفانه طی هفته های اخیر با افزایش آسیب ها و ناهنجاری که در این منطقه به وجود آمده، به مرحله خطرناک و غیرقابل پیش بینی رسیده که باید برای مرتفع کردن آن به فکر راه چاره ای جدی باشیم. شرایطی که در روزهای اخیر مشاهده کردیم هم جزو دغدغه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، هم وزیر میراث فرهنگی و هم شهردار تهران هم بوده است. به همین منظور تا زمانی که یک نگاه استراتژیک و اصولی درباره وضعیت فعلی صورت نگیرد نمی توانیم شاهد اتفاق جدی در این زمینه باشیم.

رئیس مجموعه تئاترشهر ادامه داد: آنچه امروز به عنوان یک دغدغه درباره حریم و محیط پیرامونی تئاترشهر مطرح می شود، موضوعی نیست که بتوان آن را در قالب یک طرح کوتاه مدت و موقتی مرتفع کرد. بنابراین بنده هم با نظرآقای شهردار موافقم که آنچه باید صورت پذیرد اجرای یک طرح عملیاتی و زودهنگام در روزهای پیش رو با مشارکت تمامی نهادهای ذی نفع در این ماجراست. فرآیندی که اکنون بخشی از آن در دست شهرداری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت میراث فرهنگی است. اما بخش بسیار مهمی از آن می تواند با همراهی همه جانبه مراجع محترم قضایی و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران عرصه را برای حضور چشمگیر اراذل و اوباش در این منطقه تنگ کند. موضوعی که اکنون محیط فرهنگی و اجتماعی مجموعه تئاترشهر را تبدیل به جولانگاهی برای فروشندگان مواد مخدر و اراذل و اوباشی کرده که قطعا بر روند حضور مخاطبان و تماشاگران در این مجموعه تاثیرات منفی خود را به جای گذاشته و اصلا با طرح های موقتی قابل حل نیست.

آیا شهرداری قصد تخریب تئاتر را دارد؟! مطالبه جنجالی هنرمندان برای انتقام از رفع سد در حریم تئاتر!

طاهری در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: تاکنون جلسات و نشست های متعددی برای حل مشکلات حریم تئاترشهر برگزار شده که متاسفانه چندان به مرحله اجرایی نرسید. اما به نظرمی آید اکنون با اشتراک نظری که برای حل مشکلات فعلی پدید آمده، می توانیم به عملیاتی شدن طرح ها و ایده ها برای بهبود وضعیت فعلی تئاترشهر امیدوار باشیم. در این چارچوب بنده و همکارانم در مجموعه تئاترشهر، اداره کل هنرهای نمایشی و سایر مجموعه ها طرح هایی برای بهبود اوضاع فعلی مجموعه داریم که به واسطه همراهی هنرمندان و کارشناسان مسائل فرهنگی برنامه ریزی شده اند. اما قطع به یقین این کارهای فرهنگی زمانی می تواند عملیاتی شود که بتوانیم در حوزه های مربوط به حریم شاهد نتایج موثری هم باشیم. فضایی که امروز طی نشست با آقای شهردار مقدمه مناسبی برای اجرایی شدن عملیات بهسازی پیرامون تئاتر شهر است و طی روزهای پیش رو جزییات آن اعلام می شود.

این کارگردان و بازیگر تئاتراظهار کرد: ما برای حریم مجموعه تئاترشهر به ویژه معبر منتهی به ایستگاه مترو تئاترشهر و حتی بوستان دانشجو طرح هایی داریم که به واسطه همکاری شهرداری تهران، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری در حوزه «ایران فرهنگی» و مجموعه های دیگر می تواند این منطقه را تبدیل به یکی جذاب ترین و تماشایی ترین مناطق شهر تهران برای استفاده ازعلاقه مندان هنر نمایش در همه گونه ها وحتی عموم شهروندان عزیزدر دیگر حوزه های اجتماعی و گردشگری نماید. موضوعی که به واسطه همراهی نیروی انتظامی و دستگاه محترم قضایی برای برخورد جدی تر با مزاحمت های موجود در محوطه تئاتر شهر و پاکسازی این منطقه از شر اراذل و اوباش و همچنین ساماندهی بساط گسترانی که واقعا برای تامین معیشت در این منطقه حضور دارند، می توانیم با یک پیوست فرهنگی – اجتماعی محیط آرام و مطمئنی را برای خانواده های عزیز، شهروندان و هنرمندان شریف تئاتر فراهم سازیم.

وی در بخش پایانی صحبت های باردیگر ضمن قدردانی از شهرداری منطقه ۱۱، شورای اسلامی شهر تهران و مجموعه وزارت میراث فرهنگی و گردشگری با سید محمود موسوی شهردار منطقه ۱۱ تهران درباره اجرای جزییات طرح ساماندهی و بهسازی حریم مجموعه تئاترشهر و چهار راه ولیعصر گفتگو کرد.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml