روند صعودی بازار کریپتو؛ ارزهای دیجیتال در برابر بیت کوین عقب نشینی نمی کنند

اکوایران: بازار ارزهای دیجیتال روند صعودی داشته است و در همین حال، سایر ارزهای دیجیتال رشد قیمت قابل توجهی در برابر بیت کوین داشته اند.

به گزارش اخبار تایمز، صنعت ارزهای دیجیتال پایانی مثبت در سال ۲۰۲۳ داشت و با یک روند صعودی عمده، قیمت بیت کوین در سال جاری بیش از ۱۵۰ درصد افزایش یافت.

به گفته کوین پدیا، ارزهای دیجیتال در روزهای اخیر رشد قابل توجهی داشته اند که نشان دهنده علاقه فزاینده سرمایه گذاران به بازار ارزهای دیجیتال است. از سوی دیگر، بازار به دنبال Altseason است که انتظار می رود امسال تاثیر قابل توجهی بر صنعت ارزهای دیجیتال داشته باشد. آلتکوین بخشی از یک چرخه ارزهای دیجیتال گسترده تر است که در آن بسیاری از ارزهای دیجیتال به طور همزمان در برابر دلار و بیت کوین روند صعودی دارند.

در عین حال، تسلط بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و در حال حاضر این میزان ۹.۵۱ درصد است. علیرغم چشم انداز مثبت، بیت کوین پس از تایید ETF ها در اوایل ژانویه، نوساناتی را تجربه کرد و پس از آن با افزایش فشار نزولی، حتی به زیر ۴۰۰۰۰ دلار سقوط کرد، با کاهش شدید قیمت مواجه شد.

علاوه بر این، رویداد نصف شدن بیت کوین که در ماه مارس برگزار می شود ممکن است نقش مهمی در جهت گیری صنعت ارز دیجیتال داشته باشد. اتریوم همچنین برای دستیابی به رشد قیمت قابل توجه در ژانویه تلاش کرد و اکنون در بازار صعودی به ۲۵۰۰ دلار نزدیک شده است.

بازار ارزهای دیجیتال منتظر رویدادهای کلیدی مانند انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده و تأثیر ETF بیت کوین بر پویایی معاملات است. با وجود عدم قطعیت، صنعت ارزهای دیجیتال برای افزایش قیمت چشمگیر آماده است، به طوری که معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا پایان سال به ۱۰۰۰۰۰ دلار و اتریوم به ۳۵۰۰ دلار برسد. با توجه به نوسانات بالای صنعت ارزهای دیجیتال، انجام تحقیقات کامل قبل از سرمایه گذاری بسیار مهم است.

آخرین قیمت بیت کوین و اتریوم

بر اساس داده های سایت Investing، قیمت بیت کوین در روز شنبه (۲۱ فوریه) از ۴۶۸۷۵ دلار تا ۴۷۴۹۸ دلار متغیر بود. این ارز دیجیتال تا حدود ساعت ۲۲:۰۰ به وقت ایران در حدود ۴۷۳۰۰ دلار معامله می شد. تغییر قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود ۴۰۰ دلار کاهش یافته است. ارزش تراکنش های بزرگترین ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳.۲۰ میلیارد دلار بوده و ارزش این ارز دیجیتال نسبت به هفته گذشته ۹ درصد افزایش داشته است.

علاوه بر این، قیمت اتریوم در همان روز از ۲۴۷۲ دلار به ۲۵۱۴ دلار در نوسان بود. این ارز دیجیتال تا ساعت ۲۲:۰۰ به وقت ایران در حدود ۲۵۰۰ دلار معامله می شد. تغییر قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود ۱۰ دلار کاهش یافته است. حجم معاملات این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۶۷.۷ میلیارد دلار بوده و ارزش اتریوم نسبت به هفته گذشته ۷ درصد افزایش داشته است.

منبع اکو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml