سرمایه بانک مشترک ایران-ونزوئلا۲۱۰ درصد افزایش یافت

قضائی پاکدهی گفت: با مساعدت‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سرمایه ثبتی بانک مشترک ایران-ونزوئلا به میزان ۲۱۰ درصد افزایش یافت.

سرمایه بانک مشترک ایران-ونزوئلا۲۱۰ درصد افزایش یافت

به گزارش روابط عمومی بانک مشترک ایران-ونزوئلا، محمد قضائی پاکدهی مدیرعامل و عضو هیأت مدیره بانک مشترک ایران-ونزوئلا با اشاره به این مطلب که افزایش سرمایه بانک سرآغاز تحول بنیادی است که روند سودآوری و درآمدهای عملیاتی را شتاب خواهد بخشید، از افزایش سرمایه ثبتی بانک مشترک ایران-ونزوئلا از مبلغ ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال به مبلغ ۱۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

مدیرعامل بانک مشترک ایران-ونزوئلا با بیان این‌که افزایش سرمایه بانک از محل سود انباشته و سایر اندوخته‌ها همواره به‌عنوان یکی از مهم‌ترین خواسته‌های سهامداران بوده است، عنوان کرد: افزایش سرمایه بانک تأثیرات مهم و مثبتی را می‌تواند در پی داشته باشد که از آن جمله می‌توان به بهبود ساختار مالی، شاخص‌های سلامت بانکی و تقویت بنیه مالی اشاره کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر بانک مشترک ایران-ونزوئلا در میان تمامی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری دولتی و غیردولتی نظام بانکی کشور بالاترین نسبت کفایت سرمایه را به خود اختصاص داده و امید می‌رود که با افزایش سرمایه ثبتی بانک این نسبت بیش از پیش بهبود یابد.

قضائی پاکدهی در پایان خاطرنشان کرد: با وجود رشد ۷۴۰ درصدی تسهیلات اعطایی از سال ۹۸ تا پایان سال ۱۴۰۱، نسبت مطالبات غیرجاری (NPL) به کمتر از ۵/۰ درصد کاهش پیدا کرده است که این موضوع بیانگر رعایت بالاترین استانداردها و الزامات بهداشت اعتباری در بانک مشترک ایران-ونزوئلا است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml