دو تیم لیگ برتری به لیگ دسته سوم سقوط کردند

تیم‌های شهرخودرو مشهد و ماشین سازی تبریز که تا چند فصل پیش در لیگ برتر حضور داشتند به لیگ دسته سوم سقوط کردند.

در فصل ورزشی ۱۴۰۲-۱۴۰۱، تیم شهر خودرو مشهد به دلیل عدم حضور غیرموجه در دو مسابقه از جدول مسابقات لیگ دسته اول حذف شد و به دو رده مسابقاتی پایین‌تر سقوط کرد.

از آنجایی که تیم ماشین سازی تبریز نیز در اول فصل مسابقاتی به دلیل عدم ثبت نام و عدم حضور در مسابقات از جدول مسابقات لیگ دسته دوم حذف شده، طبق دستورالعمل ارسالی پیش فصل که چهار تیم از لیگ دسته دوم سقوط می‌کنند و با توجه به موارد فوق و حذف دو تیم شهر خودرو (دو رده سقوط کرده از لیگ یک) و تیم ماشین سازی (بعنوان تیم چهاردهم گروه یک) این دوتیم به عنوان دو تیم سقوط کننده از لیگ دسته دوم محاسبه می‌شوند.

در فصل جاری باید علاوه بر این تیم‌ها، دو تیم دیگر به مسابقات لیگ پایین‌تر سقوط نمایند. بر این اساس تیم چهاردهم گروه دوم بعنوان سومین تیم از مسابقات لیگ دسته دوم به رده پایین‌تر سقوط می‌کند و همچنین برای مشخص نمودن چهارمین تیم سقوط کننده باید یک دیدار بصورت پلی آف بین دو تیم سیزدهم گروه یک و تیم سیزدهم گروه دو برگزار شود و در نهایت تیم برنده جواز حضور در مسابقات لیگ دسته دوم در فصل آتی را کسب و تیم رو به رو بعنوان چهارمین تیم سقوط کننده مشخص می‌شود.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml