شنیده شدن صدای انفجار در واشنگتن: آیا حمله‌ای رخ داده است؟

ساکنان شهر واشنگتن از شنیده شدن صدای انفجار قوی در منطقه وسیعی از این شهر خبر دادند.

ساکنان شهر واشنگتن دی سی می‌گویند صدای انفجار شدیدی در منطقه وسیعی از این شهر شنیده شده است.

خبرگزاری رویترز با وجود این نوشته اداره آتش‌نشانی و مقام‌های وزارت امنیت داخلی آمریکا می‌گویند گزارشی از وقوع هیچ حادثه‌ای دریافت نکرده‌اند.

یک سخنگوی اداره آتش‌نشانی به رویترز گفت: «در حال حاضر با هیچ حادثه فعالی مواجه نیستیم.»

اداره مدیریت موارد اضطراری و امنیت داخلی واشنگتن دی سی هم در توییتر نوشت: «هیچ تهدیدی در حال حاضر وجود ندارد.»

دقایقی قبل‌تر شمار زیادی از ساکنان این شهر در توییتر از شنیده شدن صدای یک انفجار که باعث لرزش زمین شده خبر داده و از کاربران دیگر درباره این حادثه سوال می‌کردند. خبرنگار رویترز یکی از کسانی بوده که صدای این انفجار را شنیده است.

شبکه خبری اسکای‌نیوز در یک خبر فوری این انفجار را «مهیب و مرموز» توصیف کرد. حساب کاربری این شبکه خبری در توییتر نوشت: «صدای یک انفجار مهیب و مرموز توسط ساکنان واشنگتن دی سی شنیده شده است.»

یک کاربر مدعی شده که این صدا به دلیل آزمایش پدافند هوایی آمریکا بوده که در آسمان‌های واشنگتن، مریلند و ویرجینیا انجام شده و باعث هراس شهروندان شده است.

دقایقی بعدتر خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های آمریکایی مدعی شد صدای شنیده‌شده در واشنگتن ناشی از یک رزمایش نظامی بوده که باعث به لرزه درآمدن خانه‌ها و ایجاد هراس شده است.

در بیانیه‌ای از اداره مدیریت امور اضطراری آمده است: «صدای عظیمی که در سراسر منطقه کلان‌شهری واشنگتن شنیده شد به دلیل یک پرواز مجاز وزارت دفاع انجام شد.»

هنوز به جزئیات بیشتری درباره این حادثه اشاره نشده است.

 

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml