شگفتی‌سازی بچه‌یوزها در جام جهانی کامل نشد/ شکست ایران مقابل مراکش در ضربات پنالتی

شگفتی‌سازی بچه‌یوزها در جام جهانی کامل نشد/ شکست ایران مقابل مراکش در ضربات پنالتی

تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران با شکست برابر مراکش از رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی زیر ۱۷ بازماند.

تیم ملی نوجوانان فوتبال ایران از مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی زیر ۱۷ سال به مصاف مراکش رفتند که این دیدار در پایان وقت‌های قانونی با تساوی ۱-۱ خاتمه پیدا کرد تا در نهایت روی ضربات پنالتی تیم مراکش از سد ایران عبور کند و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند.

ترکیب ایران: آرشا شکوری، حسام نفری، عرفان درویش‌عالی، نیما اندرز، ابوالفضل ذلیخایی، ابوالفضل زمانی، امیرمحمد رزاق‌نیا، یعقوب براجعه، ماهان صادقی، اسماعیل قلی‌زاده،  ابوالفضل موردی.

شگفتی بچه یوزها در جام جهانی کامل نشد/ شکست ایران مقابل مراکش در ضربات پنالتی

ترکیب مراکش: طه بنغوزیل، عبدالحمید آیت بودلال، نوفل الحناشی، حمزه کوتون، فواد الزهوانی، محمد کاتیبا، ایوب شیخون، سیف‌الدین شلغمو محمد الحمونی، عبدالحمید معلی و انس العلوی.

شگفتی بچه یوزها در جام جهانی کامل نشد/ شکست ایران مقابل مراکش در ضربات پنالتی

داور مسابقه: ژوآئو پدرو سیلوا پینیرو (پرتغال)

تیم ایران در نیمه نخست بازی را هجومی آغاز کرد و موقعیت‌هایی را روی دروازه مراکش ایجاد کرد و در دقیقه ۷ ضربه سر درویش‌عالی با ارسال نیما اندرز از روی کرنر می‌رفت که ایران را به گل اول بازی برساند اما نوفل الحناشی از روی خط توپ را برگرداند. در دقیقه ۲۲ باز هم ایران روی کرنر نیما اندرز و این بار با ضربه سر ابوالفضل موردی می‌توانست به گل اول را به ثمر برساند که مجددا نوفل الحناشی برای توپ را روی خط برگشت داد و نگذاشت دروازه مراکش باز شود تا بازی در نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان برسد.

در نیمه دوم تیم مراکشی‌ها نمایش بهتری نسبت به نیمه اول از خود نشان دادند و موقعیت‌هایی را روی دروازه شاگردان عبدی ایجاد کردند اما آرشا شکوری درخشش خوبی مقابل مهاجمان مراکش داشت تا اینکه در یک رفت و برگشت و در دقیقه ۷۳  ارسال تماشایی و دقیق اندرز را اسماعیل قلی‌زاده با ضربه سر دیدنی به گل اول ایران تبدیل کرد.

در ادامه مراکشی‌ها برای جبران گل خورده فشار بسیاری روی دروازه ایران وارد کرد و دقیقه ۸۵ کاشته اوزانه به تیرک دروازه ایران برخورد و آرشا شکوری مانع از به ثمر رسیدن گل تساوی شد.  

حملات همه جانبه مراکشی‌ها ادامه پیدا کرد و در دقیقه ۳+۹۰ گل تساوی توسط نسیم عزوزی روی تعلل مدافعان ایران به ثمر رسید تا بازی به ضربات پنالتی کشیده شود. 

در ضربات پنالتی تیم ۲ پنالتی ایران از ۳ پنالتی نخست از دست رفت و مراکش ۴ پنالتی را تبدیل به گل کرد تا مراکش با شکست ایران به مرحله یک چهارم نهایی برسد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml